İş Fikirleri

Udemy Nedir ? Udemy Üzerinden Ders Vermek

Udemy İle İlgili Merak Edilen Herşey Bu Makalede...

Udemy nedir ? Udemy üzerinden ders vermek nasıl olur ? Günümüz dijital dünyanın yaşandığı ve teknoloji çağının hakim olduğu bir dönem, bu dönemde artık her şey sanal ortama taşınıyor. İşte Udemy sanal dünyanın ders verme platformudur. Bilgiler video, fotoğraf ya da belge olarak sanal ağlarda saklanıyor. Müzikler, filmler, kitaplar, dergiler her şey artık bu ağın içinde bir yerde. Tabi böyle bir ortamda sektörler de dijitale kayıyor ve eğitim de bu duruma seyirci kalmadı.

Udemy sanal dünyanın önemini fark ederek buna yönelik olarak atılım yapan iki girişimcinin inşa ettiği ve amacına oldukça iyi hizmet eden bir dijital eğitim platformudur. Bu platform içinde birçok eğitmen ders vermekte ve para kazanmaktadır. Aynı zamanda bu binlerce eğitmenin verdiği onlarca farklı alan ve konuda eğitim alarak kendini geliştirmeye çalışan milyonlarca öğrenci site üzerinden bir veya birden fazla kursu alarak kendilerini eğitmeye çalışırlar.

Sitede grafik tasarım, yazılım, diksiyon, finans, siyaset bilimi, dil dersleri, yazım dersleri, program eğitimleri ve daha birçok farklı eğitim bulunur. Bu eğitimlerden bazıları yerel diller ile yapılırken bazıları da daha çok kişiye ulaşmak amacıyla İngilizce, Türkçe, Fransızca, Arapça, İspanyolca gibi dünya üzerinde farklı coğrafyalarda konuşulan yaygın diller ile yapılmaktadır. Bir eğitmen Udemy üzerinden ders vermek gibi bir işe girişebilir mi diye sorabilirsiniz. Eğer şartları kabul ederse tabi ki eğitmen olabilir ve Udemy sitesinin gelir sistemine göre de kazanç elde edebilir. Olumlu puanlarla çok güzel kazançlar elde edilebilir. Tüm bunlar size bağlıdır. Yaptığınız işi ne kadar kaliteli yaparsanız o işte o kadar başarılı olursunuz.

Udemy Nedir ? Udemy Üzerinden Ders Vermek, Nasıl Eğitmen Olunur

udemy nedir

Udemy Nedir? Udemy üzerinden ders vermek oldukça kolaydır ama firmanın istediği şartları da yerine getirmeniz gerekir. Udemy sitesine girdiğinizde farklı hesap seçenekleri görürsünüz burada eğitmen hesabı seçerek yeni bir tane oluşturun ve doğrulayın. Asıl önemli kısım ise bundan sonrası olacaktır. Eğitim vermek için uzman olduğunuz bir veya birkaç farklı konuyu belirleyin ve daha sonra bu konularda daha spesifik alt başlıklar belirleyerek nasıl bir eğitim vereceğinizi daha ayrıntılı planlayın. Bundan sonra belirlediğiniz alt başlığı da ele alarak ayrıntılı video programınızı yapın ve videoları buna göre çekerek bir eğitim programı oluşturun. Bu videolara ek olarak materyalleriniz varsa bunları da Udemy’e ulaştırabilirsiniz. Bir alanda içerikleri oluşturduktan sonra bu alanla alakalı ya da alakasız yeni bir program başlatabilir ve onunla ilgili içerikleri de yükleyebilirsiniz.

Yaptığınız eğitim kapsamında yüklediğiniz videolar en az 5 tane olmalı ve video uzunluğu en az 30 dakika olmalıdır. Eğitim için konu belirlerken sitenin genel politikasını ve yasaklı konuları da incelemeniz sizin için faydalı olacaktır. Udemy nedir ? sorusunun cevabını ayrıntılı olarak vermeye devam ediyoruz.

Udemy Nedir? Udemy Üzerinden Ders Vermek ve Para Kazanmak

Udemy nedir? Dijital ortamda uzaktan eğitim görmek birçok kişinin salgın döneminde karşılaştığı ve yeni yeni alıştığı bir durum olmasına rağmen aslında oldukça uzun zamandır yapılan bir uygulamadır. Udemy üzerinden ders vermek ve eğitim görmek bir süredir popülerliğini daha da arttırmayı başardı. Udemy ile ek gelir elde etme fırsatınız olabilir. Sanal ortamda hazırlanan ders videoları ile eğitim verilen bu sitede pek çok farklı alanda ve konuda siz de eğitim hazırlayabilir ve bir eğitmen olarak bu sitede yer alabilirsiniz. Yapmanız gereken ders verecek yetkinliğe sahip olduğunuz alanı belirlemek ve bu alanda kaliteli eğitim içerikleri oluşturarak bunları sisteme yüklemektir. Sonrasında yapmanız gereken eğitiminizin reklamını yapmaktır.

Eğitim içerikleri ücret karşılığı kullanıcılara sunulur ve siz yıldız ile değerlendirilirsiniz. Notunuzun yüksek olması diğer kullanıcıların da ilgisini çekmenize yardım eder. ücret noktasında ise farklı kriterlerin yer aldığı bir hesaplama vardır. Eğer müşteri Udemy üzerinden geldiyse ücrette Udemy payı fazla olur. Ama eğitimi alan kullanıcıyı siz yaptığınız bireysel reklamlar ile çekmeyi başardıysanız, bu durumda sizin payınız artar ve Udemy’nin payı azalır. Udemy bunun dışında sabit bir abonelik ya da eğitmenlik ücreti almamaktadır. Siz de uzman olduğunuz alanda bir eğitim modülü oluşturarak Udemy’e giriş yapabilir ve eğitmen olarak gelir elde edebilirsiniz. Ne kadar çok popüler olursanız geliriniz o kadar artar. Bu platform eğitim için hiçbir ön şart aramaz ve ücret garantisi vardır.

Burada verilen derslere internet üzerinden sınırsız erişim olanağı bulunuyor. buradan eğitim aldığınız esnada istediğiniz anda eğitimi durdurabilir ve geri sarabilirsiniz. Herhangi bir alanda ya da konuda birden fazla eğitmen seçeneğide bulunuyor. Udemy Nedir makalesi için yorum yaparsanız seviniriz.

Para kazanma ile ilgili yazıları beğeniyorsanız bu yazı da ilginizi çekebilir. Yayınlanmasını istediğiniz yazılar için bize yorum alanından yazabilirsiniz. Udemy sitesi için Tıklayınız

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Eğitmen olmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda mıyım?

Udemy'de eğitmen olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Eğitmenlere, burada açıklanan gelir payı modeline göre ücret ödenir. Bir öğrenci Udemy platformundaki kursunuzu satın aldığında; elde edilen gelir, gelir payı modelimiz doğrultusunda siz ve Udemy arasında paylaştırılır.

Kursumun karşılaması gereken herhangi bir gereklilik var mı?

Kurslar en az 30 dakikalık video içeriğine ve en az 5 derse veya öğrenim modülüne sahip olmalıdır. Öğrencilerin mükemmel öğrenme deneyimi elde etmelerini sağlamak için her kursun Udemy Politika İnceleme Sürecinden geçmesi gerekir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi içim siteyi ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu