Yaşam

Oynarken Düşündüren, Düşündürürken Eğlendiren En İyi Strateji Oyunlar

Gelişen oyun dünyası sayesinde oyuncular kendi ülkelerini kurabiliyor ya da ülke çıkarlarını düşünmek için kafa yoruyorlar. Strateji severler için en eğlenceli ve popüler olan oyunları bir araya getirdik. Listemizdeki oynarken düşündüren düşündürürken eğlendiren en iyi strateji oyunları sayesinde yeni dünyalara adım atabilirsiniz.

Eğlenceli ve Düşündürücü En İyi 5 Strateji Oyunu

Strateji oyun severleri her geçen gün gelişen oyun dünyasında daha farklı deneyimler elde etme şansını yakalıyor. Sizde strateji oyunlarına ilgi duyuyorsanız son yılların en çok rağbet gören bu strateji oyunlarını deneyimleyebilirsiniz.

  • Civilization
  • Northgard
  • Desperados
  • Tropico
  • Plague Inc

Strateji oyunları eğlenceli olmanın yanı sıra gerçekliğe yakın bir hissiyat vermelidir. Oyuncular oyunu deneyimlerken eğlenmek ve aynı zamanda izleyecekleri yol hakkında düşünmek isteyebilirler. Bu nedenle eğlenirken kafa yormanızı sağlayacak en iyi strateji oyunlarını sizler için derledik.

Civilization

Civilization, strateji severler için vazgeçilmez oyunlar arasına girmeyi başarıyor. Oyuna ilk kez giriş yaptığınızda medeniyete muhtaç topraklara ulaşacaksınız. Burada kuracağınız medeniyeti geliştirmek ve topraklarınızı büyütmek için iyi bir düşünür olmanız gerekiyor.

Yaptığınız hamleler karşısında kendinizle gurur duyabileceğiniz gibi kötü bir yönetici olduğunuzu düşünebilirsiniz. Oyunun temel konusu diplomasi üzerinden yürüyor. Diğer ülkelerle aranızı iyi tutmalı ve medeniyetinizin menfaati için akıllıca hareket etmelisiniz. Sizi her an düşündüren ve topraklarınız için mücadeleye davet eden bu oyundan keyif alacağınıza eminiz.

Oynarken Düşündüren, Düşündürürken Eğlendiren En İyi Strateji Oyunlar
Oynarken Düşündüren, Düşündürürken Eğlendiren En İyi Strateji Oyunlar

Northgard

Viking havasını gerçekçi grafiklerle sunan Northgard, oyuncuları zorlu bir maceraya davet ediyor. Eşsiz grafikleri ve hikayesiyle oyuncuları kendine çeken bu oyun mutlaka deneyimlenmeli. Oyuna başladığınızda yardıma muhtaç ve yaratıklarla kaplanmış bir dünyayla karşılaşacaksınız. Hızla gelişmeniz ve büyük kışa hazırlanmanız gerekiyor. Alacağınız kararlar sayesinde bu bataklıktan kurtulabilirsiniz. Dünyanızda yaşayacak kişilerin rollerini seçebilir ve hızla gücünüzü toplayabilirsiniz. Hayatta kalmayı ve Viking ruhunu birleştiren Northgard, strateji severlerin deneyimlemesi gereken bir oyun.

Desperados

Vahşi batı deneyimini ayaklar altına seren Desperados, strateji severler için biçilmiş bir kaftan. Oyundaki bölüm ve karakter çeşitliliği nedeniyle çok farklı bir oyun deneyimi sizleri bekliyor. Oyuncuların birçok konuda karar verme yetkisi ve oyun içi özgürlük en büyük avantajlarından birisidir. Oyuncular Desperados’ı deneyimlerken geçmişi ve vahşi batı ruhunu çok iyi derecede hissedecekler. PS4 ve Xbox One konsollarında Desperados oynamak isteyenler için bu desteğin var olduğunu belirtelim. Benzersiz bir strateji oyun deneyimi için Desperados adeta bir başyapıt.

Tropico

Simülasyon ve stratejiyi bir arada sevenler için harika bir önerimiz var. Tropico, sizden ülkenin adaletli bir şekilde yönetilmesini istiyor. Vatandaşların şikâyetleri ve bitmek bilmeyen ülke sorunları biraz sinirlerinizi bozabilir. Ancak ilerleme kaydettikçe oyunun daha keyifli ve düşündürücü olacağını unutmayın. Ülke kurmak ve toplumu yönetmek istiyorsanız Tropico tam size göredir. Ülkenizi dilediğiniz gibi yönetebilir ve adaleti sağlamak için tüm güçlerinizi seferber edebilirsiniz. Ancak bu bir simülasyon, bu nedenle diktatör olup olmamak size kalmış.

Plague Inc

Listemizin bir diğer kahramanı ise Plague Inc oluyor. Bu oyun tamamen dünyayı etkisi altına alan virüsleri ve hastalıkları kapsıyor. Bu strateji oyununda yapmanız gereken dünyayı ölümcül bir virüsün etkisi altında bırakmak. Sanal dünyadaki bu insanlar aşının bulunması için çalışmaları sürdürürken sizin buna engel olmanız gerekecek.

Virüsünüz dünyayı etkisi altında aldıkça kuvvetlenebilir ve mutasyona uğrayabilir. Ancak bunun kolay olduğunu düşünmeyin. Çoğu zaman zorlanacak virüsü yaymak için terler dökeceksiniz. İyi bir haber ise oyunun hem mobil hem de PC üzerinden oynanabiliyor olmasıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün