Yaşam

Pubg Mobile Oyunundaki Haritalar Hakkında Kısa Kısa Bilgiler

30 Temmuz 2016 yılında oyunseverler buluşan ve kısa adı PUBG olan Playerunknown’s Battlegrounds hala milyonlarca kişi tarafından sevilerek oynanıyor. Herkesten tarafından beğenilen oyun 2017 yılında bilgisayarda ve 2018 yılında mobilde rekorlar elde etti. Günümüzde hala rekorları devam eden bu Pubg Mobile birçok özelliği bulunuyor. Bu makalemizde sizlere pubg mobile oyunundaki haritalar hakkında kısa kısa bilgiler sunarak haritalar üzerinde duracağız.

Pubg Mobile Oyunundaki Haritalar

Tüm oyunlarda olduğu Pubg Mobile’de güncellemeler söz konusu oluyor. Hali hazırda bu oyun türünde kullanılan 4 harita bulunuyor.

  • Erangel,
  • Sanhok,
  • Miramar,
  • Vikende,

Yukarıda yer alan haritalar güncel olarak kullanılırken oyucu sayılarının artması ve tepki vermesiyle harita sayısında artış söz konusu olabilir. Çünkü Pubg Mobile ilk yayınlandığı mevcut iki harita bulunuyordu. Ayrıca bu haritalar oyun tarafından rastgele seçiliyordu. Oyuncularda gelen tepkiler üzerine harita sayısının artması yanında oyuncular istedikleri harita çeşidini seçme imkanına sahip olmuştur.

Erangel

Pubg oyunu denilince oyuncuların aklına ilk olarak Erangel haritası geliyor. Oyunun ilk çıktığı harita olarak da bilinen bu haritada aynı zamanda tanıtım videosunda da yer alıyor. Herkes tarafından görülen ilk harita olması nedeniyle oyunun ana haritası olarak da kabul edilir.

Oyunun çıkış tarihi ile aynı olan bu harita aynı da zaman oyunun tarihi ile aynı oluyor. Haritanın boyut özellikleri hakkında kısa bilgiler vermek gerekirse 8*8 boyutunda olup; deniz üzerinde yer alıyor. Bu haritanın kapladığı toprak parçası ise alana oranla Q,47 şeklinde yer kaplıyor. Bu harita toplam alan içinde 64 kilometrekareyi gösteriyor.

Pubg Mobile Oyunundaki Haritalar Hakkında Kısa Kısa Bilgiler
Pubg Mobile Oyunundaki Haritalar Hakkında Kısa Kısa Bilgiler

Sanhok

22 Haziran 2018 yılından yayınlanan bu haritaya yeni güncellemeler yapıldı. Uzun süre boyunca iki harita ile oyuncular oyundan büyük zevk aldılar. Diğer haritalara göre küçük olup 4*4 boyutunda bulunuyor. Pubg oyunun en küçük haritası olarak bilinen Sanhok haritasında diğer haritalarda olduğu deniz bölgesi yer alır. Harita alanın toplam alan içinde I,26 oranın kaplayan bir boyutundadır. Aynı zamanda haritanı toplam alanı ise 16 kilometrekare diyebiliriz.

Miramar

Miramar haritası ilk harita olarak bilinen Erangel ile beraber çıkmıştır. Bu haritanın alanın aynı zamanda Erangel haritasının alanına eşittir. 8*8 boyutunda bulunan harita diğer haritalara oranla daha az deniz alanı bulunuyor. Toprak parçası alanlar oran olarak yaklaşık ?,59’lik gibi alanı kaplıyor. Toplam alan içinde denizin kapladığı alan az olup, 41 gibi orana tekabül ediyor.

Vikende

En son gelen harita olan bilinen Vikendi haritası Sanhoktan sonra çıkmıştır. Bu harita hava koşullarının karlı olması nedeniyle diğer haritalardan ayrılıyor. Harita boyutları 6*6 olup Erangel ve Miramer kadar büyük ne de Sanhok kadar küçük değildir. Toplam alan içinde toprak alanın kapladığı yer yaklaşık @,29 olmaktadır. Diğer haritalardan bir farkı ise denize oranla toprak alanın daha az olmasıdır.

Son Güncelleme İle Gelen Harita

Pubg oyununa gelen güncelleme ile oyuncular için aksiyon ve hız içeren bir haritaya kavuştular. Birçok bölgesinde ganimetler bulunan bu harita her yere gidilerek farklı silahlar elde etme imkanı sunuyor. Livik haritasında renkli ve canlı çiçekler, çiçek tarlaları ve kükreyen nehirler yer alıyor. Çeşitli mesafelerde çatışmalara izin verilen haritada çok ilginç ortamlar bulunuyor. Diğer haritalarda olduğu bu harita türünde de oyucuların kullanabileceği her türlü silah bulunuyor. Harita yer alan eşsiz araç ve silahlar oyunculara farklı maceralar yaşatıyor. Pubg Mobile oyunda yer alan haritalara yakın zaman Karakin adında başka bir haritanın eklenmesi de bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün