Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme 2022

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ? Ayrıntılar İçin Yazıyı Okuyabilirsiniz...

Instagram ya da diğer tüm sosyal medya hesaplarında erken yaşlarda bazı çılgınlıklar yapmış olabilirsiniz. Ya da artık bu sosyal medyayı kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Sonuç olarak instagram hesap silme veya dondurmak yoluyla bu hesabı kullanım dışına çıkarma şansınız vardır. İnstagram hesap dondurma seçeneği hesabınızı askıya almanızı ve kullanmadığınız bu dönemde hesabın diğer kullanıcılar tarafından görünmemesini sağlar. Bu seçenek ile hesaba geri dönülebilir, eğer hesabınızı tamamen bırakmayı değil de bir süre kullanmamayı düşünüyorsanız dondurmanız iyi olur, çünkü fotoğraf video gibi içerikler, bilgileriniz ve takipçileriniz korunur. İnstagram hesap silme alternatifi ise tamamen bırakmak içindir. Size ve hesabınıza dair bir bilgi kalmaz ve tüm içerikler, hesap bilgileri silinir. Bu seçenek geri dönülmez şekilde hesabı platformdan kaldırır.

İnstagram Hesap Silme, Mobil

Mobil cihazınız üzerinden İnstagram hesap silme yapmak istiyorsanız anasayfadaki İnstagram uygulama simgesine gelin ve hesabınıza giriş yapın öncelikle. Hesabınıza girdikten sonra da profil simgesine tıklayın ve açılan pencereden ayarlara giriş yapın. Ayarlar sekmesinin için de Yardım Merkezi’ni bulmanız gerekir, bu seçenek destek başlığı altındadır. Burada hesabınızı yönteme seçeneği çıkar, daha sonra da hesap silme. Bu seçeneğe bastığınızda hesabınızı nasıl silersiniz şeklinde bir seçenek ile karşılaşırsınız ve burada verilen bağlantıyı takip ederseniz size tekrar şifre sayfası açılır, şifreyi girerek hesabın size ait olduğunu onayladıktan sonra ise hesabı tamamen sil seçeneği açılır. Yine hesabı tamamen silmeye basarsanız son bir onay penceresi açılır ve siz onay verdiğinizde artık hesabınız tekrar girilemeyecek şekilde kapatılır.

İnstagram Hesap Silme, PC

instagram hesap silme 2
Instagram Hesap Silme

Mobil üzerinden İnstagram hesap silme hakkında konuştuk ama bazı kullanıcılar İnstagramı bilgisayar üzerinden kullanmayı tercih ediyorlar. İşlem yine benzer şekilde olacaktır ama ilk adım direk olarak Destek bölümüne gitmektir. Bunun için https://help.instagram.com linkini kullanmanız yeterli olur. Daha sonra açılan sayfada hesabınız yönetin ve hesabınızı silin seçeneklerini takip edin. Yine mobilde olduğu gibi adımları takip ederek onay verin, size sorulan neden kapatmak istiyorsunuz sorusuna cevap verin ya da sadece diğer sebepleri seçin ve devam edin. Bu şekilde bilgisayar ile hesabınız silebilirsiniz ancak bu işlemi uygulamadan önce hesabı kalıcı olarak sileceğinizi ve bir daha kullanamayacağınıza dikkat edin. Sosyal medya ile ilgili aşağıdaki bağlantımız ilginizi çekebilir.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Daha sonra kullanma ihtimalim varsa hesabımı silmenin alternatifi var mıdır?

Hesabınızı silme işlemiyle kaldırırsanız tüm video, fotoğraf, etkileşim, hesap bilgileri ve takipçileriniz de silinecektir. Ayrıca bir daha aynı kullanıcı adıyla bu hesaba girmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle geri dönme ve tekrar bu hesabı kullanma gibi bir durum söz konusuysa dondurma yöntemini kullanın.

Hesabı silerken dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Hesabı silmek istiyorsanız dikkat edilmesi gereken bir husus vardır, o da hesabı tekrar kullanamayacağınızdır. Bu nedenle eğer hesabı silmekte kararlı iseniz hesaba yüklü olan ve silinmesini istemediğiniz fotoğraf ve videoları depolayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu