Nasıl Yapılır?

Google Play Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Google play otomatik güncellemeler kapatma özelliği sayesinde kullanmadığınız uygulamaların daha fazla yer kaplamasını engelleyebilirsiniz.

Güncellemeleri Neden Kapatmak Gerekir?

Mobil cihazlar kendiliğinden pek çok uygulama ile yüklü olarak gelmektedir. Bu uygulamaların güncellemeleri de otomatik olarak açıktır. Böylece kullanıcılara tüm uygulamaların en son sürümleri sunulacaktır. Ancak kullanıcılar için aktif olarak kullanmadıkları uygulamaların güncellenmesi ekstra yük getirecektir. Çünkü tüm bu güncellemeler telefon hafızasında yer tutmaktadır. Hafıza dolduğu zaman ise telefonunuz yavaşlayacaktır. Hatta bazı uygulamalar gerektiği gibi çalışamayacaktır. Android otomatik güncellemeleri kapatma bu nedenle önemlidir.

Güncellemeleri yalnızca kullandığınız uygulamalar için açmalısınız. Örneğin Google Haritalar güncel olmazsa yanlış yollara girebilirsiniz, kapalı yollara yönlendirilebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka güncel olması gerekir. Bunun yanı sıra Whatsapp, Instagram gibi sosyal medya uygulamalarınız her an güncel olmalıdır. Böylece arkadaşlarınızla olan iletişiminiz sekteye uğramayacaktır.

Android otomatik güncellemeler wifi bağlantısı olduğu zaman kendiliğinden yapılacaktır. İşte bu durum zamansız şekilde telefonunuzun donmasına neden olabilir. Yarım kalan güncellemeler hatalara neden olabilir. İşte bu sebeplerden ötürü güncellenmesi gereken uygulamaları seçerek diğerlerini kapatmalısınız.

Google Play Otomatik Güncellemeler ve Kapatılması

Güncellemelerin kontrolünü elinizde tutmak için şu adımları takip etmelisiniz:

  1. İlk olarak Android Cihazınızdan Google Play uygulamanızı açın.
  2. Ana sayfanın sol üst köşesinde bulunan menü kısmına tıklayın.
  3. Buradan “ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  4. Sayfanın başında bulunan “uygulamaları otomatik güncelle” seçeneğini seçin.
  5. Açılan ekranda “uygulamaları otomatik olarak güncelleme” seçeneğine tıklayın. Bu şekilde otomatik güncelleme devre dışı kalacaktır. Bundan sonra cihaz otomatik güncelleme yapmayacaktır.
  6. Güncellemek istediğiniz uygulamaları Google Play’da yazın ve uygulamayı seçin. Sonrasında “aç” veya “güncelle” seçeneklerinden “güncelle” olanı seçmelisiniz. Böylece istediğiniz uygulamaları manüel olarak güncelleyeceksiniz.

Google Play otomatik güncellemeler kapandıktan sonra uygulamalarınızı güncellemenin pratik bir yolu daha vardır. Şu yolu takip etmelisiniz.

  1. Google Play’e girdikten sonra sol üst köşede bulunan menüye tıklayın.
  2. En üstte yer alan “uygulamalarım ve oyunlarım” seçeneğini seçin.
  3. Burada telefonunuzda yüklü olan bütün uygulamalar sıralanacaktır ve yanında da “güncelle” seçeneği bulunur. Böylece tüm uygulamaları aynı anda görebilir ve hangisini güncellemek istediğinize karar verebilirsiniz.
  4. Güncellemek istediğiniz uygulamaların tamamını güncelle seçeneğine tıklayarak güncelleyebilirsiniz. Wifi varken bu özelliği kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün