Nasıl Yapılır?

Google Chrome Reklamlar Nasıl Engellenir 2022

Google Chrome Reklamlar İle İlgili Bilmek İstedikleriniz Yazımızda...

İnternet her gün milyonlarca insanın ziyaret ettiği ve bazılarının saatlerini harcadığı bir alandır. Kimi iş için girerken, kimisi eğlence için bu ağı kullanır. Bu nedenle de insanların ilgisini çekmenin en kolay ve etkili yolu artık internet olmuştur. Bu nedenle reklamlar internete verilmeye başlanmış ve sitelerde pek çok yerde karşımıza çıkar olmuştur. Artık birçok kişi için bu reklamlar rahatsız edici bir hale gelmiştir. Bazen bu reklamlar içeriği kaplarlar, bazen de izlediğiniz videoya engel olurlar. En kötüsü ise sizi Pop-up sekmeler ile güvenilir olmayan sitelere ve zararlı yazılımlara yönlendirme ihtimalleri olmasıdır. Peki, Google Chrome reklamlar nasıl engellenir ve bu rahatsızlığa nasıl çözüm bulunur?

Google Chrome Reklamlar Nasıl Engellenir, PC

Google Chrome

İnternette farklı sayfalarda gezerken sürekli karşımıza çıkan reklamlar bazen bizi içerikleriyle rahatsız ederken bazen de akışı bozmaktadırlar. Bunun dışında görmek istediğimiz içeriği de kaplayabiliyorlar. Ama en kötüsü bu reklamları kapatırken bizi pop-up sitelere yönlendirmeleri çünkü reklamlar genellikle güvenli olmayan, zararlı yazılımların olduğu sayfalara açılıyor. Bu durumda reklamlar bize bir yandan vakit kaybı yaratırken diğer yandan da bilgisayar ya da telefonumuzun tehditle karşı karşıya kalmasına neden olabiliyor.

Google Chrome reklamlar nasıl engellenir? PC için oldukça basit bir yöntemi vardır, Chrome üzerinde bazı uzantılar eklenerek ve etkin hale getirilerek kullanılır. Yine Chrome uzantısı olarak kullanılma özelliği olan AddBlock uygulaması eklentilerde indirilip etkin hale getirilirse bizi hem genel reklamlardan hem de tarayıcıdaki gömülü reklamlardan koruyabilir. Bu uzantı bazı sayfalara girmenizi engelleyebilir, bu durumda sayfaya güveniyorsanız beyaz sayfalara ekleyerek giriş sağlayabilirsiniz. Ya da sayfaya girmeden önce AddBlock uygulamasını kapatabilirsiniz.

İndirme linki: https://getadblock.com/

Google Chrome Reklamlar Nasıl Engellenir, Mobil

Google Chrome reklamlar nasıl engellenir? Bilgisayar ile AddBlock ile kolay bir şekilde hallediliyor olmasına rağmen maalesef mobilde böyle bir ek program kullanma şansınız yoktur. Ama yine de ayarlar ile bazı reklamları engelleme gibi bir imkanınız vardır. Mobil cihazda uygulamayı açın ve sonra ayarlar bölümüne girin. Burada site ayarları ya da içerik ayarları olarak geçen bir başlık bulunur. Başlığı açın ve daha sonra da buradan pop-up reklamları engelleyi etkin hale getirin. Bu işlem sonrasında pop-up reklamlar engellenir ama tarayıcıda gömülü olan reklamlar mobilde engellenemez. Aşağıdaki konularımızda ilginizi çekebilir.

Instagram Hesap Silme

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Google Chrome mobilde tüm reklamları engelleme şansım var mı?

Chrome’da karşımıza çıkan ve bizi rahatsız eden reklamları PC’de ek programlar ile neredeyse tamamen engelleme şansımız varken mobilde reklamların sadece bir nölümünü engelleyebiliriz. Bunun dışında gömülü reklamlar olabilir, bu reklamları mobilde engelleme durumu söz konusu değil.

Reklam engelleyici kullandığım için bazı sitelere erişim engellendi, bunu nasıl çözerim?

Bazı sayfalar reklam engelleyici olduğu için siteye giriş yapmanıza izin vermez ve reklam engelleyiciyi kapatmanızı isterler. Bu durumda yapmanız gereken bu siteleri beyaz sayfalara eklemektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu