İş Fikirleri

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma Yolları

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma Yollarını Anlattık. İnceleyebilirsiniz...

Sosyal medya artık hepimiz için bir vazgeçilmez, telefonlar en yakın dostumuz olurken bu bağın kurulmasındaki en büyük payı da sosyal medyaya vermek yanlış olmaz. Neredeyse herkesin artık günde en azından birkaç saati İnstagram, Twitter gibi sosyal mecralarda geçiyor. Durum bu noktaya gelince de yıllar içerisinde insanları farklı özelliklerini kullanarak beğeni toplamaya ve dolayısıyla takip edilmeye başladı, bunun sonucunda da fenomenler ortaya çıktılar. Sosyal medya üzerinden para kazanma yolları bu vesileyle ortaya çıkmaya başladı. Fiziksel bir reklam veya bir televizyon reklamı ile ulaşılabilecek büyük bir kitle olsa da bu reklamlara göre maliyet açısından çok daha düşük olan sosyal medya reklamları tercih edilmeye başlandı. Yüz binlerce hatta milyonlarca takip edilen birçok kişiyle aynı anda çalışılmaya başlandı. Youtube, Facebook, Twitter ve İnstagram genelde reklam için kullanılan en yaygın sosyal medya platformları oldu. Buralarda verilen reklamlar ile birkaç küçük içerik ile sadece saatler içerinde dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca ulaşıldı. Böylece sosyal medyada takipçisi fazla olan ve izlenen kişiler için reklamlar aracılığıyla yeni bir sektör kuruldu, bu sektörde faaliyet gösteren kişiler günümüzde influencer olarak adlandırılır.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma Yolları, Sponsorluk

Hesaplarınız hatırı sayılır bir kitle tarafından takip ediliyorsa bu hesap ile nasıl para kazanabileceğinizi düşünmenizi tavsiye ederim. Yapmanız gereken en önemli şeylerden biri hesabın etkileşimini de arttırmak, çünkü sadece takipçi ile olmaz aynı zamanda yorum, beğeni gibi istatistiklerin de yüksek olması tercih edilir. Sosyal medya üzerinden para kazanma yolları arasında sponsorluk tam da böyle etkileşimi yüksek hesaplara göredir. Genelde hesabınızdaki postlarla ve takipçi kitlenizle uygun şekilde size sponsorluk teklifi gelebilir. Firmalar için klasik yöntemler yerine artık dijital dünyaya ayak uyduran reklamlar yapmaya odaklanmıştır, genelde firma reklamı yapacak olan fenomenin takipçi sayısı, beğeni sayısı ve yorumları gibi istatistikleri göz önünde bulundurur. Eğer tüm bunlar yüksek ise teklif edilen miktar da görece yüksek olur, çünkü bu sosyal medya reklamlarında en temel hedef tabi ki maksimum sayıda kişiye ulaşmak ve bu kişilerin de reklam ile ilgilenmesidir. Bu nedenle sponsor olunan kişinin ilgi alanları, bunları hesaba ne kadar yansıttığı ve takipçi kitlesinin hangi alanlara eğilimi olduğu da oldukça önemli hususlardır. Sponsorluk siteminde hesapta bazı içerikler anlaşılan firmaya yönelik olur ve hem görsel hem de yazılı olarak bu firmanın adı içeriklerde geçirilir. Sonuçta size bu içerikler için sabit bir ücret teklif edilir ve belirlenen dönemde bu ödeme yapılır.

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma Yolları, Satış Ortaklığı

Sosyal medya üzerinden para kazanma yolları arasında en yüksek kazanç potansiyeli taşıyan belki de satış ortaklığı yöntemidir. Bu yöntemde yapmanız gereken şey ortak olduğunuz kişinin veya firmanın ürününü en iyi şekilde tanıtmaktır. Siz de sosyal medyada fenomen olarak adlandırılacak bir takipçi sayısına ulaştıysanız satış ortaklığı büyük bir fırsat olacaktır. Satış ortaklığında firmalar ya da kişiler bir ürün üretir veya ürünün satışını yaparlar ve her satıcı gibi daha fazla kişinin ürünlerini almasını isterler. Bu nedenle sosyal medyada bu ürünü tanıtabilecek kişilerle anlaşma yoluna giderler. Anlaşılan bu fenomenler satıcının ürünlerini tanıtmaya ve insanları ürünleri almaya sevk etmeye çalışırlar. Sonuçta sponsorluk gibi sabit bir ücret almaz, bunun yerine ne kadar satış yaptırırlarsa anlaşılan komisyon yüzdesi üzerinden kazanç elde ederler. Sponsorlukta ürün için yapılan reklamın etkisi olmadan reklamın gerçekleşmesine önem verilirken, satış ortaklığında reklamın ne kadar etkili olduğu direk olarak kazancı belirler. Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Tasarımcı olarak para kazanmak

Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Sponsorluk ile satış ortaklığı arasındaki fark nedir?

Sosyal medya hesaplarının takipçileri arttığında ve bununla beraber geniş bir kitle tarafından yorum ve beğeni aldıklarında artık hesap sahibi para kazanabilir. Eğer bu kişi sponsorluğu seçerse anlaşma yaptığı firmadan sabit bir ücret alır, satış ortaklığı modelinde ise yapılan satış başına komisyon alır.

Sosyal medya hesabımı büyütmek ve para kazanmaya başlamak için ne yapmalıyım?

Sosyal medya hesabı açtıktan sonra para kazanmak için istenilen seviyede bir etkileşim yakalamanız gerekir. Bunun ilk adımı takipçi sayınızı arttırmaktır, daha sonra da takipçilerinizle konuşmaya ve hikaye atarak etkileşimi koparmamayı devam ettirmelisiniz. Böylece takipçileriniz aktif kalır siz de para kazanırsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün