İş Fikirleri

Blog Açarak Para Kazanmak

Blog Nasıl Açılır ve Para Kazanılır Merak Ediyorsanız Makalemizi Okuyabilirsiniz...

Yeni dönem internetten para kazanmanın çok daha kolay ve çok daha avantajlı olduğu bir dönem. Blog açarak para kazanmak nasıl olur peki. Aslında internet, web siteler, bloglar ve hatta sosyal medya uzun bir süredir hayatımızda. Ancak eskiden bilgisayarlar internete girerken en gözde cihazımızken şimdi neredeyse herkeste akıllı telefonlar var ve böylece kullanıcı sayısı kat ve kat arttı. İnternet kullanıcısı arttıkça da özellikle sosyal medya büyük bir cazibe merkezi oldu, küresel çapta bir bağ kuruldu. Sonunda gazeteler, dergiler, kütüphaneler, albümler, müzikler, oyunlar hatta günlükler bile dijital ortama aktarıldı. Bu da sitelerin ve blogların trafiğini muazzam derecede arttırdı. İyi bir konu bulunduğu sürece blog açarak para kazanmak artık çok kolay bir hale geldi. Açtığınız blog fazla tık alan bir alan olmalı, ilgi çekici ve özgün bir konu seçilmeli ya da odaklanılan konu iyi bir şekilde ele alınmalıdır. İyi bir konu seçilip daha sonra kaliteli içerikler yükleyin bu bloğu üst seviyeye çıkarır. Bundan sonrasında yapmanız gereken siteye girişi arttırmak olur. Sitenin aramalar sırasında üst sıralarda çıkması için de SEO ayarlarının yapılması lazım. Ayarları doğru şekilde yapmak için ya bir süre eğitime zaman harcamanız gerekir ya da işin uzmanı olan bir kişiyle anlaşmanız, daha sonrasında siz içerik yükledikçe sitenin de trafiği yükselecektir.

Blog Açarak Para Kazanmak, E-Ticaret ve Satış Ortaklığı

İnternet artık en büyük gelir kaynaklarından birisi oldu, bunun da temel nedeni iş dünyasının dijital ortama taşınmış olmasıdır. Hem reklam ve tanıtım hem de ürün ve hizmet açısından dijital platformlara geçiş yapıldı. Bu dönemde blog açarak para kazanmak da oldukça sık tercih edilen bir durum olmayı başardı. Bunun nedeni ise blog açmanın hem az maliyetli hem de oldukça basit olması oldu. Bir blog açmak sadece birkaç saat alıyor, asıl zaman alan bölüm ise bloğu doldurmak ve reklamını iyi yapmak oluyor. Kaliteli içerikler ile blog dolduruluyor ve daha sonra gerekli ayarlar yapılıyor. Bundan sonra yapmanız gereken etrafınıza reklam yaprak ya da sosyal medya veya Google’a reklam vererek insanların bloğa girmesini sağlamaktır. İlk aşamalar çok zorlayıcı olabilir ama ilerleyen dönemde doğal bir reklam ve büyüme hızı yakalanır ve sizin o dönemde yapmanız gereken tek şey yeni içerik atmaktır. Site revaçta bir hale kavuşunca para kazanmak için pek çok seçenek olur, e-ticaret ve satış ortaklığı ticari fikirlerle para kazanmayı sağlayabilir. E-ticarete yönelirseniz, ister sizin ürününüz olsun ister başka birinin satışları gerçekleştiren siz olursunuz. Diğer yandan eğer satış ortaklığı yaparsanız satışı başkaları yaparken siz sadece müşterilere ulaşma noktasında yardımcı olursunuz ve belirlediğiniz miktarı alırsınız satıcıdan. Her iki yol için de bloğunuzun genel odak noktası olan ürünleri seçmek size daha fazla satış şansı verir.

Blog Açarak Para Kazanmak, Reklam ve Sponsorluk

Blog açarak para kazanmak istiyorsanız ilgi çekici bir konu bulun ve hızlı bir şekilde için kaliteli içeriklerle doldurun. Daha sonra ise SEO ayarlarını ve reklamlarınızı yapın, sitenin trafiğini arttırın. Artık bu noktada siz de internet dünyasının nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Blog yöneterek para kazanmak hem sizin tam zamanlı işiniz olabilir hem de isterseniz bu işi diğer işlerinizle birlikte götürülen bir ek iş olarak yapabilirsiniz. Eğer gerçekten kısa sürede para kazanmaksa hedefiniz iyi bir strateji belirlemeli ve yatırım yapmalısınız. Sitenin günlük trafiği eğer birkaç bin olur ve süreklilik sağlanırsa reklam ve sponsorluk almaya başlayabilirsiniz. Google Adsense ile çalışarak reklam alabilirsiniz ama bunun yanında direk size gelecek olan teklifler de olabilir. Örneğin yemek tarifleri ile ilgili bir bloğa bu alanda hizmet sağlayan bir sitenin veya mutfak gereçleri satan bir mağazanın reklamını alabilirsiniz. Ya da kitaplar ve filmler ile ilgili bir blog açarsanız bir sinemanın sponsorluğunda bilet hediye edebilirsiniz. Bu yollar ile daha fazla gelir elde imkanınız olur.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Blogumun kalabalık bir kitle tarafından okunması ve trafiğin yükselmesi için ne yapmalıyım?

Açtığınız bloğun trafiği ve okunma istatistikleri para kazanmanız için çok önemlidir, bu yüzden fazla insan çekmek istersiniz. Bu konuda iki yapmanız gereken bloğu açarken ilgi çekici bir konu ve konuya merakı olabilecek bir kitle belirlemektir. Daha sonra bu alanda içerikler paylaşmalı ve onları cezbetmelisiniz.

Aramalarda bloğumun daha üst sıralarda çıkmasını nasıl sağlarım?

Arama motorlarında sizin bloğunuzun içeriklerinin üst sıralarda çıkması trafiğin artması için oldukça önemli bir konudur. Bunu ise ancak doğru SEO ayarlarını yaparak sağlayabilirsiniz. SEO ayarlarını yapmayı öğrenebilir veya bir uzman ile anlaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu