İş Fikirleri

Fiverr İle Nasıl Para Kazanılır, Freelancer İş Yapmak

Freelancer İşler İle İlgili Bilgi Almak İçin Yazımızı Okuyabilirsiniz...

Fiverr ile nasıl para kazanılır ? Yeni bir döneme girmemiz ve artık neredeyse her şeyi sanal ortama taşımamız sonucunda birçok kişi evinden çıkmadan iş yapabilir duruma geldi. Çünkü sitelerde, mobil uygulamalarda, sosyal medyada kısacası birçok dijital platformda uzun süre vakit geçiriyoruz. Covid-19 salgını da bizi daha fazla evde kalmaya itti. Bu dönemde fiziksel ekonomi zarar görürken temel ihtiyaçlar ve bununla birlikte dijital dünya, teknoloji hızlı bir yükseliş yakaladı. Siz de bu süreçte evde kendinize bir kazanç yolu bulmak için uğraşıyorsanız en mantıklı ve kazançlı yol internette iş yapmak olur. İnternetten işi nasıl bulursunuz: tabi ki freelancer siteleri ile. bu yazımız da dünyanın en büyük freelancer iş yapma sitesi olan Fiverr’e daha yakından bakmanız için büyük bir fırsat olacaktır. Böylece siz de hobilerinizi, yeteneklerinizi ya da yapmak istediklerinizi müşterilerin siparişlerine kanalize eden bir serbest çalışan olabilir ve ek kazanç elde edebilirsiniz.

Fiverr İle Nasıl Para Kazanılır, Fiverr Üyeliği

Fiverr ile nasıl para kazanılır ? Freelancer olarak iş alabileceğiniz birçok site mevcuttur, bunları başlıca sayarsak, Bionluk, VMAracı, Upwork, Freelancer ve Fiverr hem ülkemizde hem de dünyada en başta gelen siteler olur. Bu siteler çalışma prensibi olarak hem iş yapmak isteyen satıcıyı hem de iş yaptırmak isteyen alıcıyı aynı ortama çeker ve iş anlaşmalarının yapılmasına öncü olur ve bunun sonucunda yapılan ödemelerden belirli miktarda kesinti yaparlar. Fiverr ile nasıl para kazanılır sorusunun en kısa ve öz cevabı tabi ki iş alıp bunları bitirerek. Site dünyanın en aktif Freelancer sitesi olduğu için oldukça önemli, uluslararası olarak çalıştıkları için de ülkemiz için kur farkı önemli bir avantaj oluyor. Normalde Türkiye piyasasında daha düşük fiyattan yapacağınız iş döviz kurundaki fark nedeniyle yüksek bir kar potansiyeli taşıyor. Fiverr üyeliği için siteyi ziyaret etmeli (https://www.fiverr.com/ ) ve katıl butonuna tıklamalısınız daha sonra gereken bilgileri girerseniz artık bu piyasanın bir üyesi olursunuz. Ya da uygulama (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fiverr.fiverr&hl=tr&gl=US )üzerinden platforma üye olabilirsiniz. Üyelik tamamlandıktan sonra artık iş kısmına geçmek için farklı alanlarda ilanlar açmanız gerekir.

Fiverr İle Çalışmak, Hangi İşi Yapmalısınız

Fiverr ile nasıl para kazanılır, için en önemli noktada üyelik sonrasında ne iş yapacağınız ve nasıl ilan vereceğiniz. Üyelik yapıldıktan sonra sizin iş almanız gerekir, bunun için de öncelikle ilan vermeniz ve verdiğiniz ilanlar ile alıcıların dikkatini çekmeniz gerekir. Freelancer iş yapma geleneği aslında parça bakımından ödeme yapıldığı için çoğunlukla iş verenler için karlı olarak görülür. Çünkü bir çalışana bir aylık sürede ne kadar iş yaptığı önemsenmeden ödenmesi gereken aylık bir sabit maaş verilir. Ama eğer siz freelancer çalışanlara bu işleri yaptırırsanız parça başına ödeme yaparak normalden daha azını ödeyebilirsiniz. İş sanal ortamda aktarılacağı için yapılacak işler de fiziksel değil dijital işler olur. Bunların içinde en popüler olanları ise site açma, yazılım veya kod yazma, uygulama geliştirme, SEO ayarları yapma gibi teknolojik işler olabilir. Teknolojik işler dışında müzik alanında beat veya playlist yapabilirsiniz. Video veya fotoğraflar için editleme, photoshop gibi işlemler ile e-kitap kapağı, post, reklam, tanıtım videosu ya da dergi yaptırmak için de birçok kişi serbest çalışan arıyor. Son olarak ise dergi, blog, makale, site, e-kitap gibi birçok farklı alanda ve özellikte yazılar yazılarak ya da çeviriler yapılarak da Fiverr ile nasıl para kazanılır ? sorusuna cevap bulunabilir. Para kazanmak için Fiverr uygulamasını indirmelisiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Freelancer işlerde fiyat, süre gibi ayrıntılar nasıl belirlenir?

Freelancer iş ister bir blog yazısı, ister bir dergi veya e-kitap kapağı olsun iş ile ilgili detaylar alıcı ve satıcı arasında görüşülür, firma sadece alıcı ve satıcıyı aynı platformda buluşturmaya yardım eden bir araçtır. İki taraf fiyat, süre, içerik ayrıntıları ve ödeme gibi detayları kendi aralarında görüşür.

Fiverr’de iş alma süreci nasıl işler?

Freelancer iş yapılan platformların bazılarında teklifi alıcıya siz götürür ve işe talip olursunuz, bazılarında ise siz satıcı olarak işlerinizi sergilersiniz ve alıcı size işini verir. Bazı siteler ise karma şekilde ilerlemeyi tercih eder ve ikisine de izin verir. Fiverr ise satıcının işlerini sergilediği ve alıcı tarafından teklif yapılan bir sitedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu