İş Fikirleri

Catering İşi Yaparak Para Kazanmak

Catering İşi İl İlgili Ayrıntılar Makalemizde...

Catering işi ile yüksek kazançlar elde edilebilir. Beslenme ihtiyacı en temel ihtiyaçlardan birisi ve bu ihtiyacı bireysel olarak karşılamanın pek çok yolu var. Ama diğer yandan okul, fabrika, iş yeri gibi toplulukların olduğu yerlerde uzun zaman geçirildiğinde bu beslenme ihtiyacını bireysel gibi kolay karşılama imkanınız olmaz. Catering İşi yaparak para kazanmak burada devreye girer. Bunun yerine ya herkese belirli bir miktar günlük yemek ücreti ödersiniz ya da yemek verirsiniz. Herkese yemek ücreti ödemek çok fazla tercih edilmez, çünkü eğer bu kurum ya da kuruluş şehre yakın değilse etrafta insanların yemek yiyebileceği yer sayısı sınırlıdır. İkincisi ise bu şekilde ücret ödemek yemeği toplu şekilde alarak dağıtmanızdan çok daha maliyetlidir. Siz yemekleri bir firmadan temin etmek ve toplu bir fiyattan almayı tercih edersiniz. Bu durumda catering işi yaparak para kazanmak diye bir iş kolu oluşur. Özellikle büyük şehirlerde çok yaygın olan bu sistem ile ofislere, okullara, iş yerlerine ve yemek ihtiyacı olan diğer topluluklara yemek hazırlanarak para kazanılmaktadır.

Catering İşi Yaparak Para Kazanmak, Evde İş Yapmak

Catering işi yaparak para kazanmak sanılanın aksine çok fazla maliyet gerektirmez. Önemli olan iş yapabileceğiniz alanı oluşturmak ve yaptığınız yemekleri dağıtacak bir nakliye aracının bulunmasıdır. Catering işi için belirli miktarda sermayeniz varsa daha büyük işler peşinde koşmak için yatırım yapabilirsiniz, ancak elinizde bir sermaye yoksa bu işi kendi evinizde de yapabilirsiniz. Yakınlardaki bir okul veya iş yeriyle anlaşarak onların talepleri doğrultusunda yemek hazırlayabilir ve günlük olarak bu yemekleri onlara götürebilirsiniz. Bu işi tek bir evde tek kişi olarak yapabilir ya da oluşan talebe ve iş yüküne göre etrafınızdaki diğer kişiler ile işbirliği yaparak da devam ettirebilirsiniz. İşi evden yürütmek sizi maliyet açısından büyük oranda kurtarır, bu şekilde yürüyen bir iş de yemek için kullanılan malzemeler ve nakliyeyi yapan araç dışında bir maliyet bulunmaz.

Catering İşi Yaparak Para Kazanmak, Catering Firması Kurmak

Catering işi yaparak para kazanmak isteyen kişiler evde maliyetsiz olarak bu işi sürdürebilir. Genelde yerel bazda çalışan pek çok firma bu şekilde ilerliyor, ayrıca okulların da bu sisteme ayak uydurduğuna dair pek çok örnek bulunuyor.

Catering firmaları daha fazla harcama yaparak atılımlar yapıyor? Aslında bunun nedeni de çok basittir. Evde yemek yaparak bu işi yapan kişilerin üretimi kısıtlı olur ve çalıştığı bölge de çok yerel kalır. Bu durumda daha fazla alana yayılmak ya da daha fazla kişiye yemek sağlamak gibi düşünceleri çok fazla olamaz. Onlar genelde ortalama bir gelir elde etmek amacıyla bu işi yaparlar. Ama bir catering firması aynı anda birçok firma ve okula yemek sağlayabilir. Hatta aynı anda farklı ilçe ve şehirlerde faaliyet göstererek ülke çapında bir üne de kavuşabilir. Böylece kazanç artar ve tanınmışlık ile potansiyel kazanç da artar. İş fikirleri ile ilgili olarak aşağıdaki makalelerimiz de ilginizi çekebilir.

Blog açarak para kazanmak

Yazı yazarak para kazanmak

Organik Tarım Yaparak Para Kazanmak

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Hazırladığım yemekleri nerelere sunabilirim?

Catering toplu alanlarda uzun süreli vakit geçiren yerler için gelişmiş bir iş türüdür. Genellikle iş yerleri ve okullar için hizmet verilir. Bunu daha fazla açacak olursak ofisler, fabrikalar, okullar, etüt merkezleri, hastaneler gibi alanlarda yemek verilmesi için bir şirket ile anlaşılır.

Evde yemek yaparak gelir elde etmem mümkün mü?

Catering hizmeti verirken yeni başlayan biriyseniz piyasaya çok hakim olmazsınız ve bu nedenle müşterinizde çalışanınız ve üretiminizde az olur. Bu nedenle sizden talep edilen ürünler az olacağından dolayı siz de bir imalathane ya da benzeri iş yerine ihtiyaç duymadan tek başınıza ya da birkaç kişiyle işi evden yürütebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün