İş Fikirleri

Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak

Danışmanlık Yaparak Nasıl Para Kazanacağınızı Makalemizden Öğrenebilirsiniz...

İnsanlar farklı amaçlar uğruna çalışıyorlar, bu amaç güzel bir vücut, iyi bir kariyer, kaliteli bir eğitim, meslek, para kazanmak ya da ünlü olma gibi çok farklı şeylerden birisi olabilir. Son dönemin popüler mesleği ise bu insanların ihtiyacına göre şekillendi ve şuan birçok kişi aktif olarak çeşitli alanlarda danışmanlık hizmeti vererek para kazanmak için girişimde bulundu. Danışmanlık işi oldukça avantajlı bir şey, ister bu işi kurumsal bir hale getirerek aynı anda birçok kişiye seslenin isterseniz de bireysel olarak danışmanlık yapın. Genelde bireysel şekilde başlayan kişiler zamanla piyasada yer edindiğinde kurumsallaşmaya ve yanında birilerini çalıştırmaya başlıyor ve bu şekilde de işin kapsamını genişletiyor. Danışmanlık işinde evden çalışma imkanınız olması ve kesin saatlerinizin olmaması oldukça güzel bir durum yaratıyor, çalışan kişiyi sıkmadan ve kurumsal zorunluluklar olmadan çalışma fırsatı veriyor. Ayrıca ek iş olarak da danışmanlık yürütülebiliyor. Danışmanlık sektöründe son yıllarda kariyer, eğitim, iş geliştirme, borsa, muhasebe, spor, sosyal medya yönetişimi, beslenme ve diyet alanlarında çok fazla talep var. İnsanlar hedeflerini belirlemeye çalışıyor ya da belirledikleri hedeflere ulaşmak istiyor ama bunu nasıl gerçekleştirecekleri konusunda bir danışmanın yardımını talep ediyorlar. Alanında uzman bir kişi de doğru şekilde nasıl yapacaklarını göstererek onlara destek oluyor. Siz de uzmanlık alanınızda bu işi yapabilirsiniz, yol gösterin ve birçok kişiye danışmanlık edin.

Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak, Spor ve Beslenme Danışmanlığı

Spor ve beslenme alanında gelen büyük değişiklik normalde sağlıkla alakalı bir durum ama bizim dünyamıza bu konuda oluşan gerçek değişim instagram gibi görselliği ön plana çıkaran sosyal medya uygulamaları ile geldi. Bir anda hızlı bir şekilde sporcular ve diyetisyenler insatagramı sardı ve imrenilecek fotoğraflar paylaştılar. Sonuçta onların da etkisiyle normalde spor salonlarında yapılan danışmanlık artık sanal ortama, uzaktan olacak şekilde taşındı. Bu da büyük bir kitle için spor alanında danışmanlık hizmeti vererek para kazanmak şeklinde bir fırsat sundu. Fırsatı değerlendiren binlerce kişi şuan sosyal medya veya mail üzerinden talep edenlere beslenme ve spor yapma alanında hizmet sağlıyorlar. Siz de eğer bu alanda uzmanlık bilgisine sahipseniz, spor yapmak isteyen, kilo vermek ya da almak isteyen birçok kişiye bunu sağlıklı ve doğru şekilde nasıl yapabileceğini göstererek danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. İşin tamamen sanal ortamda olması da sizin için büyük bir avantaj sağlar. Hem salgın döneminde devamlılık sağlanır hem de aynı anda dünyanın her yerinden insanlara bu hizmeti sunabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak, Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Danışmanlık hizmeti vererek para kazanmak konusunda belki de en revaçta olan alan eğitim ve kariyer danışmanlığıdır. Çünkü uzun bir eğitim hayatıyla çocukluk ve gençlik çağımızda geleceğimizi kurmaya çalışıyoruz. Aldığımız eğitim ve yaptığımız seçimler ile hem o gün hem de çok daha sonrası için adım atmış oluyoruz. Bu durumda attığımız her adım geleceğimizi etkiliyor ve iyi bir gelecek bekleyen herkes bu adımları en başından planlayarak hareket etmek istiyor. Bu noktada işin içine eğitim ve kariyer danışmanları giriyor. Eğitim hayatı boyunca her okul aşamasını bitirdiğimizde yeni bir sınava giriyor ve bizi farklı bir yola doğru taşıyacak yeni bir seçim yapıyoruz. Bu seçim noktalarında eğitim danışmanları kendilerinden yardım talep edenlere daha sonraki dönemde hedefledikleri şeylere göre hazırlıyorlar. En doğru adımların atılması ve hedefe göre mümkün olan en kaliteli eğitimin alınması ana amaç oluyor. Eğitim sonrası dönemde ise daha önce atılan adımlara ek olarak kariyer adımına geçiliyor. Bu genelde toplumun tamamında büyük bir sorun olarak algılanıyor ve yine bu noktada eğitim danışmanları ile destek alınıyor. Yine diğer birçok danışmanlık alanı gibi eğitim ve kariyer alanında da sosyal medya üzerinden duyulmaya ve tanınırlık kazanmaya özen göstermeli ve işinizi en iyi şekilde yapmak için elinizden geleni yapmaya gayret göstermelisiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Danışmanlık yapmak için nasıl müşteri bulabilirim?

Eğer danışmanlık hizmeti verecek bir uzmanlık alanınız varsa ya da bu kararı aldıktan sonra kendinizi ilgili alanda geliştirirseniz müşteri bulmaya girişiniz. Müşteri bulmak için de en yaygın olarak kullanılan mecraları yani sosyal medya ve interneti kullanın, bu tarz girişimler son yıllarda sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Hangi alanlarda danışmanlık yapmak daha kazançlıdır?

Danışmanlık yapmak artık birçok farklı sektör ve konuya yayılmış durumdadır. Bunların içinde bazı alanlar diğerlerine göre daha fazla talep çekerler: sağlık, beslenme, spor, eğitim, kariyer, site ve blog, sosyal medya, psikoloji, borsa ve çeşitli yatırım alanları ve evlilik son yılların en gözde danışmanlık alanlarıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün