İş Fikirleri

Otomat işi yapmak 2022

Otomat İşi İle Nasıl Para Kazanılır Makalemize Göz Atabilirsiniz...

Otomat işi yapmak kalabalık alanlarda uzun süre kalmamız gerektiğinde bazı ihtiyaçlara gereksinim duyulduğunda açığa çıkar. Yeme, içme, telefon şarjı gibi bu ihtiyaçlar çeşitlenebilir. Bu alanlarda ihtiyaçlarımıza karşılık bir arz oluşturma amacıyla otomatlar yerleştirilmiştir.

Kütüphane, dükkanlar, sinemalar, fabrikalar, havaalanları, okullar, tiyatrolar, hastaneler, atari salonları, süpermarketler, restoranlar, iş merkezleri, rekreasyon merkezleri ve çok daha fazlası otomat işi yapmak için ideal yerler arasındadır.

Otomat işi yapmak için gereken en temel kriterler alanın insan trafiğinin fazla olması ve alanda olmayan ihtiyaçları 7/24 kolay bir şekilde insanlara sunmasıdır. Bu nedenle yol üstündeki dinlenme tesisleri, garlar, hava alanlarında iyi iş yapar çünkü seyahat halinde tüm ihtiyaçlarımızı yanımızda taşımamız neredeyse imkansız olur.

Ayrıca kütüphane, okul, tiyatro ya da sinema gibi günün birkaç saati için gittiğimiz yerlerde de bu birkaç saatte ihtiyaç duyduğumuz şeyleri en kolay yoldan elde etmek isteriz ve bu da otomattır. Otomatlar sadece hazır yiyecek ve içecek değil aynı zamanda kahve, çay, ayakkabı, parfüm, şarj makinesi gibi diğer ihtiyaçlara da cevap verecek şekilde kullanılmaya başlamıştır. Amaç aynı anda birçok ihtiyaca cevap vermek ve olabildiğince fazla satış yapmaktır.

Otomat işi yapmak
Otomat işi yapmak

Otomat İşi Yapmak, Nasıl Başlanır?

Otomat işi yapmak için her işte olduğu gibi öncelikle piyasanın iç dinamiklerini öğrenmeniz gerekir. Öncelikle makineleri nereye koyabileceğiniz keşfetmeniz gerekir, bunun için aklınızdan geçen yerleri takip etmeniz ve gözlemlemeniz lazım.

Gözlemleriniz sonucunda bir karara vardıysanız bu noktalarda ne satabileceğinizi iyi bir şekilde düşünmelisiniz, sonra da ürünlere göre cihazlara karar vermeniz gerekir. Bu aşamayı da tamamlarsanız artık maliyet ve ön muhasebe noktasına gelebilirsiniz.

otomat isi

Belirlediğiniz noktalara koymak istediğiniz makineler ve bu makineler için yapacağınız masrafı hesaplamanız lazım. Hesabın içinde makinenin fiyatı, yerleştirdiğiniz alan için vermeniz gereken komisyon veya kira miktarı, otomat içerisinde insanlara sunmaya planladığınız ürünlerin sermayesi yer almalıdır. Eğer işin en başında hesap yapmazsanız uzun vadeli ve geniş çaplı bir sürdürülebilirlik yakalayamazsınız. Yaptığınız işin maliyetini bilerek buna hazırlıklı olmanız ve işi büyütme maliyetlerinizi bilmeniz iyi olur.

Otomat İşi Yapmak, Başarıya Nasıl Ulaşılır?

Otomat işinde en önemli başarı anahtarı iyi bir strateji ile başlamaktır. Otomat işi yapmak için öncesinde hem piyasadan haberdar olmanız gerekir hem de trendlerden. Nerede hangi ürün daha çok satılır ve hangi otomata rağbet fazladır bilirseniz buna göre kazancınızı artırabilirsiniz. Bu yüzden de ilk başta inceleme yapın daha sonra yer belirleyin ve hangi ürünleri satacağınızı iyi seçin.

otomat işi yapmak

Bu noktaları uzun yıllar iyi kar elde etme potansiyeli olan yerlerden seçerseniz ikinci aşamada yapmanız gereken makineleri iyi seçmektir. Seçtiğiniz makine çok fazla arıza yapmamalı ve arıza yaptığı taktirde de bakımını yapacak servis hızlı bir şekilde bulunmalıdır.

Bunların dışında birden fazla otomata sahipseniz mesafeye dikkat etmeniz gerekir. İki otomat arasındaki mesafe yoğunluğa göre çok iyi ayarlanmalı, bir okul veya havaalanında fazla otomat varken, kütüphanede daha az olmalıdır. Ayrıca iki otomat birbirine çok uzaksa kontrol etmeniz mümkün olmayabilir ya da maliyetler artacağı için sorun olur. Otomat işi oldukça karlı bir iş olabilir ancak işe başlamadan önce akıllıca hareket etmeniz gerekir.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Otomatı nasıl bir lokasyona yerleştirmem gerekir?

Otomat işini yapmak istiyorsanız, makineleri insanların beklediği yerlere koymak akıllıca olur. İş yeri, okul, kütüphane, gar, havaalanı, otogar, hastane gibi alanlar idealdir. Hem insanlar bu noktalara sık gelirler hem de uzun zaman geçirirler, bu ve benzeri noktalarda otomat ile kazancınız oldukça yüksek olur.

Ne tür otomatlar ile işe girebilirim?

Otomat işine girerken nasıl bir otomat yerleştireceğinizi belirleyin. En yaygın olanlar yiyecek içecek otomatlarıdır ama yerleştirdiğiniz lokasyona göre bu otomatlar farklı olabilir. Sakız veya top otomatı çocuk eğlence merkezine, kahve otomatı havaalanı veya okula, perakende otomatı dinlenme tesisine, temizlik ürünleri satan otomat ise alışveriş merkezine yerleştirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu