İş Fikirleri

Tasarımcı Olarak Para Kazanmak

Tasarımcı Olarak Nasıl Para Kazanabilirsiniz Yazımızı Okuyabilirsiniz ?

İnternet dünyası çok önemli hale geldi her gün zamanımızın çoğu fiziksel işlerden çok internet ile geçiyor. Her fırsat bulduğumuzda kendimizi sosyal medyada dolaşırken, dizi izlerken, Youtube’de video izlerken ya da oyun oynarken buluyoruz. Durum böyle olunca da internette para kazanmak isteyen birçok kişi burada siteler, bloglar, kaliteli ve farklı içeriklerle dolu video kanalları ve birbirinden farklı ve cazip sosyal medya hesapları ile çevreliyor. Bu durumda bu kişilerin hepsi birer yatırımcı olarak internete para yatırıyor ve bir girişim yapıyor. Eş zamanlı olarak ise tasarımcı olarak para kazanmak diye bir iş şekli oluşuyor. Hem internet hem de fiziksel ortamda tanıtım yapmak çok önemli, hatta özellikle internet için görsellik neredeyse her şey demektir. Bu durumda bir sürü video, afiş, fotoğraflar, animasyonlar ve bunlara ek olarak çok daha fazlası gerekiyor. Bunları internet yatırımcıları için sağlayan ise tasarımcılar oluyor ve bu alanda bir piyasa bile oluşmuş durumda.

Tasarımcı Olarak Para Kazanmak, Site ve Blog

Tasarımcı olarak para kazanmak isteyen bir kişi eğer komple bir çalışan ise genelde blog ve site kurmayı daha sonra da tüm düzenlemeleri yaparak tam hazır hale getirmeyi bilmelidir. Bu seviyede iş yapabilen birisi hem freelancer sitelerde hem de bunun dışında birçok firmada ve tanıdığı kişiler ile rahatça iş yapabilecektir. Bundan 20 yıl önce neredeyse hiç umursanmayan internet bilgisi o kadar önemli ki artık para kazanmak için şuan internet geleceğin en önemli aracı olacaktır. İnternette her yeni gün farklı alanlarda siteler ve bloglar kurularak gelişmeye çalışıyor ama bir yatırım olarak bu işe giren çoğu kişi işleri kendisi bilmiyor ve bilen kişilerle çalışıyor. Bir tasarımcı da ihtiyaç duyan kişiler için site ve blogları kurarak site için gerekli ayarları yapıyor. Eğer talep edilirse bu sitelere grafik, iletişim bağlantısı ya da üyelik sistemi gibi eklentiler yaparak bir paket halinde fiyat talep ediyor.

İnternette komple olarak bir site veya blok kurmanın yanı sıra parça başına alınan ücretler ile de iş yapılabilir. Eğer bilgisayar ile aranız iyiyse ve tasarım yapmak için gerekli olan programları kullanabiliyorsanız tasarımcı olarak para kazanmak gibi bir şansınız da var demektir. Özellikle freelancer yani serbest çalışan iş sitelerinde alıcı ve satıcılar anlaşarak bu işlemleri yürütmektedir. Bionluk ve VMAracım Türkiye’de önemli sitelerken, Fiverr, Upwork ve Freelancer da uluslararası piyasa için önemli platformlardır. Bu sitelerin hepsi ile iş yapabilirsiniz. Tasarım işleri kapsamında logo, broşür, infografik, afiş, Youtube Banner, tanıtım filmi, animasyon, dergi, e-kitap kapağı, video gibi birçok şey yapabilir ve parça başına aldığınız ücretle para kazanabilirsiniz. bu işi ek olarak yürütmeniz oldukça kolay olabilir. Ayrıca uluslararası çapta iş yapan sitelerde döviz bazlı çalışarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Tasarımcı olarak neler yapabilirim?

Tasarım işine girecekseniz piyasaya göz atmak neler yapabileceğiniz adına size ilham kaynağı olur. Sitelerde logo, afiş, broşür, video, tanıtım filmi, reklam, site, blog ve daha onlarca farklı görsel içeriğin para karşılığı yapıldığını görürsünüz ve siz de yapabildiğiniz işleri buraya sıralarsınız.

Tasarımcı olarak nasıl iş bulabilirim?

Tasarımcı olarak iş bulmak bu işe ve piyasaya girene kadar aslında oldukça zor görünür, tabi yeni başlayan birisi için de sıfırdan müşteri bulmak zor olacaktır. Bu alanda birçok sitede alıcı ve satıcılar buluşuyor olsa da genelde bilindik kişiler ile iş yapılıyor. Çünkü kalitesiyle güven oluşturuyorlar, siz de ilk başlarda seyrek iş yapacaksınız muhtemelen ama elinizdeki işleri iyi yaparsanız sorun çözülebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu