Nasıl Yapılır?

Youtube İzlenme Süresi Nedir ? Nasıl Bakılır? 2022

Youtube izleme süresi özelliği ile kullanıcıların Youtube’da ne kadar süre izleme yaptıkları gösterilmektedir. Peki Youtube izlenme süresi ne işe yaramakta. Aşağıda açıkladık….

Youtube İzlenme Süresi Ne İşe Yarar?

Youtube hem telefonlarda hem de PC üzerinden en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Video izlemeye başlayan kişiler önerilen videolara bakarken kendisini kaptırıp gidiyor. Saatler geçirilse bile fark edemeyebilirsiniz. İşte kullanıcıların farkındalığını arttırmak isteyen Yotube, Youtube izlenme süresi özelliğini sunmaktadır.

Sizin Youtube hesabınız üzerinden hangi tarihte kaç dakikalık izleme yaptığınızın kaydı tutulur. İstediğiniz zaman bu kayıtlara bakarak bu platformda ne kadar zaman geçirdiğinizi görebilirsiniz. Böylece kullanıcılar ne kadar uzun süreler izleme yaptıklarının farkına varabilecektir.

Bu özellik bazen de kullanıcıların işine yarayabilecektir. Örneğin dün açtığınız dizinin bölümünü bitirip bitirmediğinizi hatırlayamıyorsanız izleme süresine bakabilirsiniz. Buradan ne kadar süre izlediğinizi göreceksiniz.

İzleme Süresine Nasıl Bakılır?

Youtube Izlenme Suresi 1

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Youtube izlenme süresi sadece mobil cihazlardan takip edilebilir. PC’lerde bu özellik mevcut değildir. İos ve Android kullanıcıları bu özelliğe bakabilecektir. Bunun için şu adımları takip etmelisiniz:

 • İlk olarak ios ya da Android cihazınızdan Youtube uygulamanıza girin.
 • Youtube’da Google hesabınızın açık olması gerekir. Eğer değilse aktif hale getirmelisiniz.
 • Yotube’un sağ üst kısmında yer alan kullanıcı profilini açın.
 • Açılan ekrandaki seçenekler arasında “izleme süresi” yer almaktadır.
 • Sayfada ne kadar izleme yaptığınız gösterilecek ve Youtube kullanım kullanma alışkanlığınızla ilgili bir de istatistik göreceksiniz. Hangi gün ne kadar video izlediniz, bu platformda günlük kaldığınız süre ne kadar gibi veriler karşınıza çıkacaktır.

Youtube Ara Verme Hatırlatma Nasıl Yapılır?

Eğer youtube üzerinde çok fazla vakit geçirme alışkanlığınız varsa Youtube tarafından sunulan süre dolunca uyarma özelliği işinize yarayacaktır. Bu özelliği şu şekilde kullanabilirsiniz:

 • Mobil cihazınızdan Yotube profilinizi açın.
 • “YouTube’da geçirdiğiniz zamanı yönetmenizi sağlayan araçlar” başlığının altında “Video izlemeye ara vermem gerektiğini hatırlat” seçeneği göreceksiniz.
 • İşte bu seçeneği aktif hale getirin.
 • Açılan pencerede sizin için uygun bir hatırlatma süresi belirleyin. 30 dakika, 1 saat gibi süreler belirleyebilirsiniz.
 • Ayarları kaydederek çıkın.
 • Bundan sonra Youtube’da video izlerken belirlediğiniz süre dolunca ekrana Youtube ara verme hatırlatması çıkacaktır.

Aşağıdaki içeriklerde ilginizi çekebilir…

Instagram Hesap Silme

Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu