Nasıl Yapılır?

Netflix Çevrimdışı İzleme, Film ve Dizi İzleme

Kullanıcılarına kaliteli bir seyir deneyimi sunan Netflix üzerinden film ve dizileri çevrimdışı izleme imkanınız vardır. Böylece internetiniz olmasa da istediğiniz zaman dizi ve film izlemek mümkün olacaktır.

Netflix Çevrimdışı İzleme Nedir?

Netflix tarafından son getirilen güncellemeler ile Android ve Apple kullanıcıları uygulama indirerek çevrimdışı film ve dizi izlemek mümkündür. Böylece internet bağlantısı olmayan yerlerde ya da internetin çekmediği zamanlarda seyir keyfiniz yarım kalmayacaktır. Uçak, metro gibi internet bağlantısı olmayan yerlerde, bağlantının kötü olduğu yerlerde istediğiniz içerikleri izleyebileceksiniz. Böylece cep telefonunuzdaki interneti hemen tüketmeyeceksiniz. Aynı zamanda Netflix’i daha verimli şekilde kullanma imkanınız olacaktır.

Nasıl Yapılır?

Çevrimdışı izleme özelliği, önceden indirilen içeriğin sonradan izlenmesi yöntemidir. Wifi varken evinizde, işyerinizde izlemek istediğiniz içerikleri indirebilirsiniz. Örneğin planlı bir yolculuk öncesinde izlediğiniz dizinin son bölümünü indirebilirsiniz. Böylece yolculukta sıkılmak yerine seyir keyfi devam edecektir. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için filmler indirerek yedekte tutabilirsiniz. Böylece plansız zamanlarda oluşan boşlukları da değerlendirebilirsiniz.

Şimdi de Netflix çevrimdışı izleme nasıl kullanılır onu açıklayalım:

  1. İlk olarak Netflix üyeliğinizin olması şarttır.
  2. Sonrasında mobil cihazınızın Android ve İos uygulamalarını güncelleyin. Böylece Netflix çevrimdışı izleme özelliği gelecektir.
  3. Sonrasında Netflix uygulamanıza girin ve seçenekleri açarak “indirilebilir içerikler” seçeneğine tıklayın.
  4. İşte bu seçenek sizlere internet bağlantısı gerektirmeyen izleme seçenekleri sunacaktır. Örneğin dizilerin o an yayınlanan bölümleri internetsiz izlenemeyecektir. Daha eski tarihli içerikler çevrimdışı olarak sunulacaktır. Bu içerikler arasından istediklerinizi seçebilirsiniz.
  5. Seçtiğiniz içeriğin yanında bulunan indirme butonuna tıklayın ve indirmeye başlayın.
  6. İndirilen içerikler menüye bir kısayol ile eklenecektir. Buradan indirmeyi kontrol edebilirsiniz. Devam eden indirmeleri istediğiniz zaman durdurmanız, iptal etmeniz mümkündür.
  7. İndirme bittikten sonra ise istediğiniz zaman bu içeriği izleyebilirsiniz.

Bu adımları izleyerek kolaylıkla içerik indirebilirsiniz. İndirmeler bağlantı hızına ve içerik süresine göre değişebilir. Kontrol ederek beklerseniz kısa sürede içeriklere ulaşabilirsiniz. Telefonda Netflix kullanma sayesinde molalarınızda, yolculuklarınızda ve diğer tüm boş zamanlarınızda takip ettiğiniz içerikleri izlemeye devam edebilirsiniz. İndirmelerinizi wifi olan yerlerde yaparak internet kullanımından tasarruf edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu