Nasıl Yapılır?

İphone’dan Android’e Veri Transferi Nasıl Yapılır?

Eski ve yeni cihazlarınız arasında veri taşımak ya da arkadaşınızın cihazı ile yüklü bir veri paylaşmak için iphone ile Android arasında veri aktarma nasıl yapılır öğrenmelisiniz. Bunun tek bir yolu yoktur, aşağıdaki seçeneklerden uygun gördüğünüzü deneyebilirsiniz.

Telefonlar Arası Veri Aktarımı

Özellikle telefon değiştiren kişiler bu veri transferini yapmaya ihtiyaç duyar. Böylece yeni cihazlarında da tüm veriler olacak ve yabancılık çekmeyeceklerdir. Eski cihazınız Apple ve yeni cihazınız Samsung ise bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Samsung yerine işletim sistemi Android olan herhangi bir cihaza aktarım yapmak da mümkündür.

Android işletim sistemi olan cihazlardan desteklenenler şunlardır: Samsung, HTC, Motorola, Google Nexus, Sony Xperia, HUAWEI, One Plus, LG vb… iOS işletim sistemi olan cihazlardan ise iPhone XS Max, XS, XR, X, 8/8 Plus, 7/7 Plus, SE, 6s/6s Plus, 6/6 Plus, 5s, 5c, iPad Pro, iPad Air, iPad mini vb. desteklenmektedir. Cihazınız bunlardan ikisi ise hemen aktarım yapmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Cihazınız İphone’dan Samsung’a veri aktarımı için uyumlu ise işleme başlayabilirsiniz. Şu adımları takip etmelisiniz:

  • İlk adım uygulamayı indirmektir. ApowerTrans uygulaması ile rehber, mesajlar, müzikler, galeri, uygulamalar ve hatta çağrı geçmişinizi aktarmak mümkündür. Uygulamanın en avantajlı yönü tamamen güvenilir olmasıdır. Çünkü cihazınızdaki tüm içeriği görme imkanı vermektesiniz. Diğer bir avantaj ise dokümanların kalite kaybı yaşmayacak olmasıdır.
  • ApowerTrans programını çalıştırdıktan sonra her iki cihazı da USB kablosu ile aynı bilgisayara bağlamalısınız.
  • Program cihazları tanıdıktan sonra sizlere veri aktarım seçeneklerini sunacaktır. Hangi cihazdan diğerine aktarım yapmak istediğinizi seçin.
  • Eğer USB kablosu yoksa wifi üzerinden aktarım yapabilirsiniz. Her iki cihazı aynı kablosuz ağa bağlayın ve uygulama üzerinden cihazları seçerek aktarımı başlatın.
  • Bu yöntem ile tüm İos ve Android cihazlar arasında aktarım yapmak mümkündür. Üstelik işlem hızlı bir şekilde yapılacaktır. Program tamamen ücretsiz sunulduğu için herkes istediği zaman kullanabilecektir.

Görüldüğü gibi uygulama üzerinden telefonlar arası veri aktarımı yaparken tek yapmanız gereken hangi cihazdan diğerine aktarılacağını seçmektir. Bunun dışındaki her şey uygulama tarafından sorunsuz şekilde yapılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu