Yaşam

Dünya’daki En İyi 7 Yıldızlı Oteller

Lüx herkesin yaşamak istediği bir konfor alanıdır. Özellikle tatil için lüx oteller tercih edilir. Herkes tatilini prens ya da prensesler gibi geçirebileceği istediği her şeyin ayağına geleceği bir tatil hayal eder. Dünyadaki en iyi 7 yıldızlı oteller çoğu kişinin hayal bile edemeyeceği kadar lüx ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Adeta kendinizi cennette hissedeceğiniz kadar güzel olan bu oteller aşırı konforlu ve lüx otellerdir. 7 yıldızlı oteller en çok Dubai’de bulunuyor. Akıl almaz güzellikte yapılmış oteller görenleri adeta büyüleyecek özelliklere sahiptir. Şimdi dünyadaki en iyi 7 yıldızlı oteller tanıtımımıza geçelim.

1) Burj Al Arab Hotel

En iyi 7 yıldızlı oteller

Dünyanın en iyi 7 yıldızlı oteli olarak seçilen Burj Al Arab Hotel Dubai’de bulunuyor. Otel deniz içerisine kurulan yapay bir ada üzerine yelken şeklinde inşa edilmiştir. Doğu ile batının kültürel buluşmasını simgeleyen ilginç mimarisi ile muhteşem bir görsel güzelliğe sahiptir. Otel bir ada üzerinde bulunduğundan otele ulaşım için farklı bir yöntem olarak denizaltı tercih ediliyor. 7 yıldızlı otelinize ulaşma için bir denizaltı ile yolculuk ederek otele giriş yapıyorsunuz. Her yanı deniz manzarası olan otelde unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Harika bir konsept ile tasarlanmış manzaralı odanızda sadece size hizmet eden özel uşağınız sürekli hazır bulunuyor. İstediğiniz kültürün nefis yemeklerini tadabileceğiniz otelde özel spanız ve güneşlenmek için dilediğiniz şekilde kum plajlar da var. Rüya gibi bir tatil ve unutulmaz hatıralar için Dubai de bu muhteşem otelde tatil yapabilirsiniz.

2) Pentominium

En iyi 7 yıldızlı oteller

Yine muhteşem bir güzelliğe sahip olan Pentominium Dubai’de dünyadaki en iyi 7 yıldızlı oteller  içerisinde yer alır. 517 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek konutu olma özelliğini taşıyan otel Dubai sahil kıyısında yer alıyor. Lüx olarak beklediğiniz konforunda üzerinde her şeyi bulabileceğiniz otelde; özel hizmetlilerden özel araçlara kadar tüm ayrıntılar düşünülmüş. Harika manzarası ve sunulan hizmetler ile hayallerinizin ötesinde bir tatil yapabilirsiniz.

3) Pangu Plaza (Morgan Plaza)

En iyi 7 yıldızlı oteller

Pekin’de yer alan Morgan plaza dünyadaki en iyi 7 yıldızlı oteller  sıralamasında yer alan otellerinden biridir. Çin tarihini yansıtan otel konseptinde ipek duvar kağıtları, mermer sütunlar ve Henry oymacılık sanatı ile göz doldurur. Çin’in Pekin şehrinde olimpiyatların yapıldığı alana yakın bir konumda bulunur. Bill Gates gibi milyonerlere ev sahipliği yapmış olan otel oldukça lüxtür. Muhteşem bir Japon mutfağı olan otelde farklı lezzetler ile buluşabilirsiniz.

4) İ Sguare Otel & AVM

En iyi 7 yıldızlı oteller

Dünyadaki en iyi 7 yıldızlı oteller  arasında yer alan İ Sguare otel Florida Orlando’da yer alır. Otelde iki kale bir gözlem güvertesi, restoranlar ve buz pateni pisti yer alıyor. Otel tüm misafirlerinin kendini çok özel hissedeceği şekilde düzenlenmiştir. Amerika’da bir tatil düşünüyorsanız ve konfor konusunda lüx arayışınız varsa kesinlikle bu 7 yıldızlı oteli tercih etmelisiniz. Muhteşem yemekleri ve hizmeti ile hayal gibi bir tatil yapabilirsiniz.

5) Emirates Palace

En iyi 7 yıldızlı oteller

Abu Dabi’de yer alan otel sıra dışı mimarisi ve sunduğu özellikleri ile harika bir 7 yıldızlı oteldir. Emirates Palace otelin tüm süitleri mermer ve altın ile donatılmıştır. Üst katı emirlik, krallık ve ileri gelenler için

özel olarak tasarlanmıştır. 394 süit ve 40 konferans salonuna sahiptir. Otelde muhteşem bir görsel mimariye sahip havuz ve çeşmeler büyüleyici güzelliktedir. Kristal avizeler ile de dikkat çeken otel farklı bir kültürde konforlu bir tatil isteyenler için muhteşemdir.

Yazının son bölümünde en çok ziyaret edilmesi gereken 5 ülkeyi merak ediyorsanız, Avrupa’da görülmesi gereken 5 ülke adlı yazımızı mutlaka okumalısınız. Beğeneceğinize eminiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu