Yaşam

Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir ?

Ticari kredi kartı şahsi harcamalarınızı firma harcamalarınızdan ayıran bir kart anlamına gelmektedir. Bu nedenle pek çok işlet ya da şirket sahibi ticari kredi kartı için başvuruda bulunabilir. Ticari kredi kartının avantajları nelerdir? En çok merak edilen sorulardan biridir. Bu soruya geçmeden ticari kredi kartını incelemekte fayda olacaktır. Öncelikle ticari kredi kartınızı şirket harcamalarınız için kullanabilirsiniz.

En önemli avantajı da bu durum olmaktadır. Bankalar ticari kredi kartlarına özel kampanyalar ya da ayrıcalıklar sunabilir. Hatta bu kartlara para puan şeklinde puanlar ekleyerek sizlere bir ayrıcalık tanıyabilirler. Bu nedenle ticari kredi kartı başvurusu yapmadan önce bu konuda detaylı bir araştırma yapmanızda fayda olacaktır.

Ticari Kredi Kartı Kimlere Avantajlar Sağlar?

Ticari kredi kartına başvurabilmeniz için başvuracağınız bankada bir ticari hesabınız bulunması şarttır. Aksi takdirde bu talebiniz reddedilecektir.  Bu nedenle ticari bir hesabınızdan bulunduğundan emin olmalısınız. Eğer ticari bir banka hesabınız yoksa bunun için gerekli belgeleri düzenleyerek ilgili bankada bir ticari hesap açtırmanız mümkündür.

Elbette ticari kartın avantajları nelerdir? Sorusunu merak etmeniz doğaldır. Ancak bu karta sahip olmanız ve bu avantajlardan faydalanmak için bir ticari banka hesabı açtırmalısınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra bankaya ticari kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden kendinize ait kimlik belgesi ve iş yerine ait güncel vergi levhası talep edilecektir.

Ticari kredi kartına başvurusu yaptıktan sonra ve bu kartın onaylanmasından sonra rahatlıkla bu kartınızı kullanabilirsiniz.

Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?

Ticari kredi kartlarının sunduğu avantajlar şunlardır:

  • Bankanın anlaşmalı olduğu mağazalardan ya da akaryakıt istasyonlarından sağlanan indirimlerden faydalanabilirsiniz.
  • Şirket harcamalarınız için ekstradan çek ve senet düzenlemeden bu kart ile taksitli harcama gerçekleştirebilirsiniz.
  •  Kartınıza ait güncel borcun asgari tutarını yatırarak borcunuzun kalan tutarı üzerinden faize tabi tutulursunuz.
  • Şirketinize ait harcamalar aylık olarak düzenlenip raporlandığından rahatlıkla inceleme ve değerlendirme fırsatı elde edersiniz.
  • Şirketinize ait vergi borçlarınızı ya da sigorta borçlarını bu kart ile ödemeniz mümkün olmaktadır.
  • Şirketinize ait telefon, elektrik, su, doğalgaz gibi faturalarınızın otomatik ödeme talimatlarını verebilir dilerseniz talimat vermeden de ödemesini yapabilirsiniz.
  • Bankanızın size sunduğu avantaj kapsamında peşin olarak yaptığınız harcamaları taksitlendirebilirsiniz.

Görüldüğü üzere ticari kartın avantajları nelerdir sorusunun yanıtı oldukça açıktır. Şirket olarak ödemelerinizi kontrol altına alarak tek bir kalemden ödemek ticari kart ile mümkün olmaktadır.

Ticari Kredi Kartı Avantajlarından Nasıl Yararlanılır ?

Öncelikle temel şart ticari kredi kart başvurusunun yapılabilmesi için bir ticari banka hesabınızın bulunması zorunluluğudur. Diğer şartlar ve gerekli evraklar ise; şirketinizin kapsamına göre farklılık göstermektedir. Mesela kendinize ait bir işletmeniz varsa yani gerçek kişi iseniz kimlik fotokopiniz ve güncel vergi levhası yeterli olacaktır.

Ancak ortaklı bir şirket iseniz evraklar biraz farklılık göstermektedir. Bu nedenle gerekli olan belgeleri tamamladıktan sonra çek ve senet düzenlemeden rahatlıkla taksitli harcamalar yapabilirsiniz. Burada önemli olan şahsi harcamalarınız değil şirketiniz için yapacağınız harcamalardır. Zaten ticari kartın temel amacı da şahsi harcamalarınızın şirket harcamalarınızdan ayrılmasıdır. 

Tüm bu bilgiler ışığında Ticari Kartın Avantajları Nelerdir? Sorusunun yanıtı oldukça açıktır. Bu ticari kartını veren pek çok banka bulunmaktadır. Garanti bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Denizbank ve diğer pek çok banka kredi kartı vermektedir. Bir ticari hesabınız olması durumunda ticari karta gerekli evraklarınız ile başvurabilir ve bu kartın avantajlarında faydalanabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün