Yaşam

Kadınların Yaşamını Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Kadınlar yaşamın her alanında vardır. Bazıları evde, bazıları dışarıda ve bazıları da hem evde hem dışarda çalışırlar. Tüm bunları yaparken bakımlı ve güzel olmak isterler. Bu ise zaman ve para anlamına gelir. Biz bu yazımızda kadınların yaşamını kolaylaştıracak pratik bilgiler konusuna yer vereceğiz.

Saçlar İçin Pratik Bilgiler

Saç bir kadının en büyük silahlarından biridir. Her kadın saçlarının ışıl ışıl parlamasını ve sağlıklı olmasını ister. Bunun için en pratik ve kısa yol ise banyo sonrası durulama suyuna az miktarda sirke eklemektir. Her duş sonrası durulama suyunda kullanılan sirke saçların capcanlı görünmesini sağlar. Ucuz ve kolay bir yöntemdir. Sirkenin kokusu ile ilgili tereddüt duymaya ise hiç gerek yok. Durulama suyunda az kullanılan sirke kurutma sonrası saçlarda koku bırakmaz.

Saç bakım ürünleri oldukça pahalıdır. Kadınlar saçlarıyla oynamayı sevdikleri için saçlar kolay yıpranır ve hemen hemen her kuaför bu pahalı saç bakım ürünlerini önerir. Saçları bu ürünler kadar güzel besleyecek yöntem ise has zeytinyağıdır. Zeytinyağı doğru kullanım ile saçları köklerinden besler ve yeni gelen saçların sağlıkla büyümesini sağlar. Durulanmasını ise sanıldığı kadar zor değildir. Bol şampuan ve ılık su yardımı ile saçlarınızı zeytinyağından arındırabilirsiniz.

Kadınların Yaşamını Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler
Kadınların Yaşamını Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Cilt İçin Pratik Bilgiler

Kadınların en önem verdiği bölgelerden birisi de ciltleridir. Özellikle yüzlerine her ürünü kullanmak istemezler. Kullandıkları ürünlerin içerikleri son derece önemlidir. İçeriği doğal olan birçok ürün ise son derece pahalıdır. Özellikle cilt temizlik ürünleri. Oysa içilen bir kahve sonrası kahvenin fincanın altında kalan tortusu ile cilt temizliği yapılabilir. Bu yöntem hem masrafsız hem zaman tasarrufu sağlayan bir yöntemdir.

Kahvenin telvesi orta parmaklar yardımı ile yüze yayılır ve yuvarlak hareketler ile masaj yapılır. Masaj yaparken parmaklar aşağıdan yukarı doğru hareket ettirilir. Bu şekilde yer çekimine ters yönde kuvvet uygulanarak yüz derisinin sarkması engellenmiş olur. Tabi bu masajlardan fayda görmek için her gün düzenli yapmak gerekir. Kahve telvesi ile yapılan masaj ise her gün değil haftada iki kere tekrarlanmalıdır.

Aksi takdirde cilde zarar verebilir. Kahve telvesi selülit oluşan bölgelerde de kullanılabilir. Aynı yöntem ile daha fazla kahve telvesi ayak bakımı için limondan faydalanmak mümkündür. Kuruyan ve yaralanan ayak topukları için suyu limon suyu çok faydalıdır. Limon sıkılır suyu bolca sürülür. Üstü sıkılan limonun kabuğu ile kapatılır. Üstüne çorap giyilir. Birkaç saat bu şekilde beklenmesi gerekir. Geceden yapıp yatmak kolaylık sağlayacaktır. Sabah ayak topuklarınızın iyileştiğini görebilirsiniz.

Kullanılamaz Hale Oje İçin Pratik Bilgiler

Makyaj malzemeleri zamanla deforme olur. Öncelikle belirtmek gerekir ki uzun süre bekletilen makyaj malzemelerini kullanmamak gerekir. Özellikle cilt ve göz makyajında kullanılan ve tarihi geçmiş olan ürünler zarar verebilir. Ancak mesela ağzı açık kaldığı için kurumuş bir ojeyi hayata döndürmek ve yeniden kullanmak mümkündür. Bunun için ojenin şişesine bir iki damla aseton damlatılır. Fazla aseton damlatmamaya özen gösterilir. Eğer fazla damlatılırsa oje kıvamı incelecek ve formunu kaybedecektir.

Kadınların Kullandığı Diğer Pratik Bilgiler

Yukarda anlatılanlar dışında kadınların hayatlarının değişik aşamalarında kullanabileceği pratik bilgiler vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Topuklu ayakkabı giymeden önce ayağın acıması muhtemel yerlere yara bandı yapıştırmak.
  • Çatlayan eller için el kreminin içine az miktar elma sirkesi eklemek.
  • Diş macununu diş fırçasına sürerek dudaklara masaj yapmak. (Bu yöntem dudakların dolgun gözükmesini sağlar.)
  • Kadınlar her soruna çözümler bulan pratik insanlardır.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu