Yaşam

Temizlik için Pratik 8 Altın Öneri

Bu yazımızda sizlere daha önce uygulanmış ve garantili ev temizliği önerilerinden bahsedeceğiz. Günlük hayatta temizlik yaparken uyguladığımız bu yöntemler  ile içinize sinen bir dizi pratik bilgiler öğrenilmiş olacaktır. İşte ev temizliği için pratik 8 önerimiz geliyor.

1- Evinizdeki armatürler:

Armatürlerinizin pırıl pırıl ve ışıl ışıl olmasını istemezmisiniz? O zaman durmayın anlatacağımız bu öneriyi uygulayın. Göreceksiniz farkı.İlk önerimizde armatür temizliği için beyaz sirkeyi armatürlerinize bir bez yardımıyla tatbik ettiğinizde armatürlerinizin pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

2-Perdeler:

Diğer bir altın pratik önerimiz ise çamaşır makinenize attığınız beyaz perdeleriniz ile ilgili. Eğer perdelerinizin bembeyaz ve kolalı gibi görünmesini istiyorsanız. Makinenızın tablet yuvasına makine tableti ile birlikte 1 çorba kaşığı toz şekeri koymanız size farkı hissettirecektir.

3-Setüstü Ocaklar:

Setüstü ocaklarınızın alt kısımındaki alüminyum parçalarının zamanla karardığını görürsünüz.Bu parçaların temizlenmesi ve parlak bir görünüm alması için yapılacak şey beyaz sabun kullanmaktır.Beyaz sabunu bulaşık teli ile alüminyum parçalar uygularsak parçaların parlak bir durum aldığını gözlemleyebiliriz.

EV TEMİZLİĞİ İÇİN PRATİK İPUÇLARI

4-Çelik Çaydanlıklar :

Diğer bir önerimiz çelik çaydanlığı olanlar için.Çelik çaydanlıklarınızın temiz ve ışıltılı bir görünüm almasını istiyor musunuz ? Tabiî ki evet cevabınız.Bunun için cif kullanacaksınız. Çaydanlığınız üzerine dökmüş olduğunuz cifi buzdolabı ya da ekmek poşeti kullanarak çaydanlığı iyicene ovacaksınız. Bu şekilde çaydanlıklarınızın nasıl pırıl pırıl olduğuna şahit olacaksınız.

5-Evdeki Mobilyalar:

Mobilyalarınızın toz tutmamasını istersiniz sanırım.Bunun için vazelin kullanmanız gerekiyor. Bayram öncesi mobilyalarınızı vazelinle silerseniz hem iyi bir temizlik yapmış olur hemde mobilyalarınızın toz tutmasını engellersiniz.

6- Camlar:

Camlarınızı silmek için şampuan kullanmaya ne dersiniz.Eğer camlarınızı şampuanla silerseniz.Camlarınızın yağmur lekesi tutmadığını görürsünüz.

7- Parkeler:

Evdeki tahta parkelerin en büyük düşmanı sudur. Eğer parkelerin ışıl ışıl olmasını isterseniz, su içerisine biraz sirke ekleyip, gazete kağıdı ile camlarınızı siliniz.

8- Kimyasallar:

Son olarak size bir önerimiz var. Bu öneri temizlik değil temizlik için kullanılan kimyasallarla ilgili. Her ne şekilde olursa olsun kimyasal madde buharlarını temizlik yapacağım diye solumayın. Maske kullanmaya özen gösteriniz. Tuzruhu ,domestos vb kimyasallar ile çalışırken mutlaka havalandırılan bir ortam yaratın. Temizlik önemlidir ama sağlığınız daha önemli unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün