Yaşam

Boya Kokusundan Kurtulmak İçin Bunları Deneyin 2022

Evinizi boyatmak sizi oldukça rahatlatsa da rahatsızlık veren boya kokusundan kurtulmak şarttır. Çünkü sağlığa zararlıdır ve özellikle çocuklarınızı tehdit eder.

Patates Ve Ekmek Formülü

Hiç geçmeyecek gibi gelen boya kokusu kolay bir şekilde giderilebilir. Bunun için genişçe bir kabın içine bayat ekmek ve soyulmuş doğranmış patates koyun. Boyanan odanın ortasına bu kabı koyun, kapı ve pencereler kapalı şekilde bir gün bekletin. Ertesi gün olduğunda bu karışımı atın ve odayı da havalandırın. Böylece kokudan bir günde kurtulacaksınız.

Süt İle Koku Giderin

Boya Kokusu

Boya kokusunu gidermek için diğer bir formül de süttür. Bir tencerede sütü kaynatın ve sıcak bir şekilde yeni boyanan odanın içine koyun. Kapı ve pencereler kapalı şekilde 3-5 saat kadar bekletin. Süt de boya kokusunu içine çekecektir. Sonrasında sütü dökmelisiniz. Odayı da havalandırın. Ferah ve temiz bir havaya kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.

Sirke ve Deterjan

Eğer süt kullanmak ve sonrasın dökmek size israf gibi gelecekse alternatifi de vardır. Bir litre suya 1 bardak sirke ve 2 kaşık bulaşık deterjanı koyun. Bu karışımı odanın içinde 3-5 saat bekletin ve sonrasında dökün. Bu karışımı tuvalet banyo temizliğinde kullanarak israf etmezsiniz. Sonrasında durulamak ve havalandırmak şarttır.

Soğan İle Koku Giderme

Diğer bir yöntem ise boyanan odanın içine bir kapta doğranmış soğan koymaktır. Soğanın birkaç parçaya bölünmesi yeterlidir. Kapı ve pencere kapalı 3-5 saat bekledikten sonra odayı havalandırın.

Limon Ve Portakal

Turunçgiller temizlikte sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Sadece temizlik sağlamakla kalmaz aynı zamanda kokusu ile ferah bir hava da sunar. Boya kokusu nasıl çıkar diyenler limon ve portakalı denemelidir. Bu meyvelerin kabuklarını ocak üzerinde yakarsanız kokusu çok daha iyi ve keskin bir şekilde ortama yayılır. Boyanan odada bu yöntemi deneyin ve sonrasında odayı kapatarak kokunun her yere sinmesini bekleyin. Birkaç saat sonra odayı güzelce havalandırın.

Boya kokusundan kurtulmak için yukarıdaki yöntemlerden size uygun olanı deneyebilirsiniz. Eğer kesin sonuç alamazsanız aynı yöntemi tekrarlayabilir veya başka bir yöntemi deneyebilirsiniz. Birkaç denem sonrasında kokudan tamamen kurtulabilirsiniz.

Bu şekildeki pratik öneriler için site kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu