Nasıl Yapılır?

Whatsapp Konum Atma Nasıl Yapılır ?

Android ya da iPhone cihaza sahip olan kullanıcılar whatsapp mevcut konum paylaşma ile hareketli konum paylaşabilecektir. Whatsapp konum atma ile hem mevcut konum hemde sabit bir konum paylaşılabilir.

Whatsapp Mevcut Konum Nedir?

Whatsapp konum atma 2 şekilde yapılır. İlki eskiden beri kullandığımız şu anki konumu paylaşmaktır. Bu şekilde sadece tek bir konumu paylaşırsınız. Konum paylaştığınız andaki yere aittir ve sabittir. Belirli bir yeri tarif etmek için bu özellik kullanılmaktadır.

Whatsapp mevcut konum paylaşma ise bir nevi yer bildirimi yapmak gibidir. Bulunduğunuz yerin konumunu paylaşırsınız ve hareketli konum diğer kişiler tarafından takip edilebilir. Konumunuz sizin gittiğiniz yere göre değişecektir. Bulunduğunuz yere yakın olan kişiler sizinle görüşme imkanı bulacaktır.

Whatsapp konum atma yol bulmada daelliği de işe yarayacaktır. Örneğin yolculuk yaparken aile ya da arkadaşlarınıza hareketli konum göndererek nerede olduğunuzu öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir buluşma ayarladıysanız hareketli konum göndererek kimin nerede olduğunu ve ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Konum Atma Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Oldukça kullanışlı olan Whatsapp mevcut konum nasıl paylaşılıröğrenerek siz de bu avantajlardan kullanabilirsiniz. Son dönemlerde eklenen özelliklerden olduğu için herkes öğrenerek kullanmaya başlamalıdır. Mevcut konum paylaşmak için şunları yapın:

  • Whatsappta mevcut konum paylaşmak istediğini kişi ya da grubu seçmelisiniz.
  • Sohbet kısmında yer alan ataç ikonuna tıklayarak oradan konum ikonunu seçin.
  • Konum gönder seçenekli başlıkta iki seçenek göreceksiniz. Şimdiki konum ya da mevcut konum özelliğinden mevcut konum olanı seçmelisiniz.
  • Sonrasında konumunuzu ne kadar süre ile paylaşmak istediğinizi seçmelisiniz. 15 dakika, yarım saat, 1saat gibi süreler seçebilirsiniz. En fazla paylaşım süresi 8 saattir. Böylece uzun yolculuklar gibi yol boyunca konum paylaşabilirsiniz. Konumun süresi dolduktan sonra yeniden paylaşabilirsiniz.
  • Konum paylaşımınıza yorum eklemeniz de mümkündür.
  • Konumu paylaştığınız kişi ya da kişiler bu paylaşıma tıkladığında haritalara girilecek ve paylaşım yapan kişinin o an bulunduğu yer gösterilecektir.
  • Paylaştığınız konumu istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bunun için paylaşımın altında yer alan paylaşımı durdur seçeneğine tıklamalısınız. Kapatmadığınız takdirde süresi dolduğu zaman otomatik olarak kapanacaktır.

Whatsapp hareketli konum paylaşma ile pek çok avantajı aynı anda yaşayacaksınız. Yukarıdaki adımları takip ederek kolaylıkla konum paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün