Bedava İnternet

Ücretsiz Tablet ve Laptop Başvurusu, Uzaktan Eğitim

Ücretsiz Tablet ve Laptop Başvurusu İçin Okuyunuz...

Hayatımızda uzaktan eğitim, internetten eğitim diye bir oldu zaten vardı ama yaygınlık açısından covid-19 salgını öncesi ve sonrası arasında dağlar kadar fark vardır. Bu salgınla beraber hem iş hem eğitim konusunda yüz yüze devam etme şansımız ortadan kayboldu.  Bu yüzden birçok kurum ve kuruluş uzaktan yürümeye başladı. Eğitim kurumları da uzaktan eğitim kararı aldı, ancak halkın birçoğu uzaktan eğitim için gerekli olan cihaz ve internete sahip değil. Peki siz ücretsiz tablet ve laptop başvurusu nasıl yaparsınız?

Ücretsiz Tablet ve Laptop Başvurusu, MEB

Devlet kurumları ve hükümet ücretsiz tablet ve laptop başvurusu almamakta bu konuyu MEB’e bırakmaktadır. MEB ise yardımları yapacak yetkili olarak belirlenmektedir. MEB bu yardımlarda başvuru almayacağını bunun yerine kurum tarafından ihtiyaç sahipleri, yani dağıtılacak kişilerin belirlenmesine karar verdi. Buna göre MEB belirledikleri etkenlere göre inceleme yapacak ve eğitim alanında lazım olan gereçlere ulaşamayan kişileri tespit edecek, böylece tespit edilen kişilere tabletler ve laptoplar ulaştırılacak ve uzaktan eğitime katılımları sağlanacak.

Ücretsiz Tablet Ve Laptop Başvurusu, Diğer Kurumlar

Ücretsiz tablet ve laptop başvurusu için MEB dağıtım yapacağını açıkladı. Ancak MEB dışında başka birçok kurum yerel ve ulusal baz da kampanyalar başlattı. Genelde belediye ve kaymakamlıklar ile yerel yardım kurumları ve kuruluşları tablet ve laptop dağıtımı ile uzaktan eğitime destek vermeye çalışıyor. Diğer yandan ise daha geniş çaplı olarak yardım başlatan kurumlar var, sivil toplum kuruluşları var. Bazı firmalar ise yardım kampanyaları ile ya ücretsiz cihazlar dağıtıyorlar ya da indirimli olarak cihazları ve cihazlar için gereken aksesuarları satıyorlar.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Tablet ve laptop dağıtımı için kimlere başvurabilirim?

Uzaktan eğitim sürecinde tablet ve laptop ihtiyaç duyan ama bu ihtiyacı kendi imkanları ile karşılayamayan kişiler MEB, belediye, valilikler ve çeşitli yardım kuruluşlarına başvuruda bulunabilir.

MEB tablet ve laptop dağıtımı için nasıl başvuru yapılır?

Yardım toplayan devlet kurumları bu yardımı MEB ile vermekte genelde bir de özel kurumlar ve kişiler de MEB aracılığıyla dağıtıma yöneldi. MEB ise bu tablet ve laptoplar dağıtılırken başvuru yolu değil direk kurum tarafından belirleme yolunu seçti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün