Yaşam

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz ameliyatsız bölgesel yağlardan tasarruf etmenizi sağlar ve hayallerinizdeki vücuda kavuşmanızı sağlar. Soğuk lipoliz tedavisi ile ilgili olarak büyük umutlar var. Tüm bu sözler yerine getirilebilirken, birçok insan bu hedefe ameliyat olmadan nasıl ulaşıldığını bilmek istiyor.

Soğuk lipoliz yeni ve sıklıkla popüler bir kozmetik uygulamadır. Soğuk lipoliz tedavisi tam ısı kullanarak yağ hücrelerini dondurarak vücuttan atılmasını sağlar.

Soğuk Lipoliz İle Kilo Verilir Mi?

Kısa süreli uygulanan bir işlem olduğu için her türlü programa uygundur. Kişi dilerse öğle tatilinde bile soğuk lipoliz yapabilir. Uygulama sonrasında herhangi bir iyileşme olmadığı için hasta günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Birçok kişi soğuk lipolizin bir kilo verme yöntemi olduğunu düşünür. Ancak bu bir yanlış anlamadır ve kötü kararlar vererek sinir bozucu olabilir. Soğuk lipolizin diyet veya fiziksel aktiviteye rağmen yakılamayan yağ bölgeleri için etkili olduğunu bilmelisiniz.

İşlem sonrası kişinin vücudu daha sağlıklı görünse de bu bir kilo verme yöntemi değildir. İdeal kilosuna ulaşmış veya çok yakın olan kişilere önerilir. Yok edilen ve etkisini tamamlamış olan yağ hücreleri herhangi bir ek yöntemle vücuttan atılmayacaktır. Yağ hücreleri idrarla vücut tarafından atılır ve böylece tedavinin ilk gününde başlayan bölgesel zayıflama serüveni aylarca devam eder.

Soğuk Lipoliz Nasıl Bir Yöntem?

Soğuk lipoliz enli bir yöntemdir. Soğuk lipolizin bölgeyi yağlamak için iyi bir seçim değil, aynı zamanda söz konusu bölgeyi çevreleyen dokulara zarar vermediği için oldukça en popüler ve sıklıkla kullanılan bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir.

Kozmetik uygulamaların her geçen gün artmasıyla birlikte inatçı yağlardan kurtulmak isteyenler için farklı seçenekler ortaya çıkıyor. Soğuk lipoliz, inatçı yağ hücrelerini dondurarak vücuttan uzaklaştırır ve vücut şekillendirme için de kullanılabilir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?
Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Cihazın uygulanması özel olarak tasarlanmış bir kolu kişinin vücuduna yerleştirilir ve seans başlar. Vücudu korumak için uygulama yapılacak bölge önceden belirlenir ve oraya koruyucu bir bez yerleştirilir.

Daha sonra işlem cihazın kendisi tarafından gerçekleştirilir. Cihaz, uygulama bölgesindeki cildi otomatik olarak emer ve onu soğuduğu ve yağ hücrelerini parçaladığı hazneye çeker. Cihazın soğuk lipoliz için özel olarak tasarlanmış bir kolu kişinin vücuduna yerleştirilir ve seans başlar. Vücudu korumak için uygulama yapılacak bölge önceden belirlenir ve oraya koruyucu bir bez yerleştirilir.

Daha sonra işlem cihazın kendisi tarafından gerçekleştirilir.  Cihaz, uygulama bölgesindeki cildi otomatik olarak emer ve onu soğuduğu ve yağ hücrelerini parçaladığı hazneye çeker. Soğuk lipoliz, diğer yöntemlerden farklı olarak bölgesel bir zayıflama yöntemidir. Bölge yağları aslında kurtulması en zor yağlardır. Bu yağların yakılması zordur, genellikle vücudun küçük bölgelerinde yoğunlaşırlar. Bu gibi durumlarda kozmetik yöntemlerle tedavi etmek çok daha akılcıdır.

Soğuk Lipoliz Zayıflama

Soğuk lipoliz de böyle bir alan zayıflama tedavisidir. Soğuk lipoliz, geleneksel liposuction veya diğer cerrahi yağ alma yöntemlerinden çok farklıdır. Soğuk lipoliz istiyorsanız, bilmeniz gereken çok şey var.

Soğuk lipoliz, diğer yöntemlerden farklı olarak bölgesel bir zayıflama yöntemidir. Bölge yağları aslında kurtulması en zor yağlardır. Bu yağların yakılması zordur, genellikle vücudun küçük bölgelerinde yoğunlaşırlar. Bu gibi durumlarda kozmetik yöntemlerle tedavi etmek çok daha akılcıdır. Soğuk lipoliz de böyle bir alan zayıflama tedavisidir.

Soğuk lipoliz, geleneksel lipolizin veya diğer cerrahi yağ alma yöntemlerinden çok farklıdır. Kriyocerrahi istiyorsanız, bilmeniz gereken çok şey var. Kriyolipolizde anestezi gerekmez. İşlem anestezi veya herhangi bir anestezi işlemi yapılmadan yapılır.

Soğuk Lipoliz Cerrahi Tedavi mi?

Soğuk lipoliz cerrahi bir tedavi değildir. Deride kesi yapılmasına gerek yoktur. Özel bağlantı yerlerinde soğuk lipoliz Uygulama yapılarak yağ hücrelerinin ölmesi sağlanır. Bu sayede ameliyat olmadan doğal olarak yağlarınızdan kurtulacaksınız. Soğuk lipoliz ağrısızdır. Cerrahi bir işlem olmadığı için hasta tedavi sırasında rahat edebilir. Ancak, uyuşukluk ve soğuk hissetmek normaldir. Ayrıca ağrısızdırlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu