Nasıl Yapılır?

Puk Kodu Nasıl Öğrenilir ?

Puk Kodunu Unutursanız (İşte Çözüm)

Telefonlarımızı herkesin kullanmasını engellemek için şebeke sağlayıcı firmalar bazı güvenlik bariyerleri koymuştur. Ama bu durum hata yapan kullanıcılar için tam tersine işleyerek onlar için bir engele dönüşüyor. Kullanıcı bazen unutabiliyor, bazen bir başkası telefonu açmaya çalışıyor ve sonunda hattın PİN kodu geçilemiyor. Bu durumda size sormam gereken PUK kodu nasıl öğrenilir biliyor musunuz? Çünkü eğer PİN kodu bloke olduysa ancak PUK kodu ile cihazı hattı açabilirsiniz. PUK kodu karşınıza çıktığında muhtemelen bunu bilmezsiniz, kimse PUK kodunu ezbere bilmez. Bu kod en kolay yoldan sizin aldığınız sim-kart paketinin içinden çıkacaktır, tabi paketi sakladıysanız.

Puk Kodu Nasıl Öğrenilir, Kullanmak

PUK kodu nasıl öğrenilir? İlk aşamada PUK kodu nedir onu öğrenelim. Personal Unlock Key’in kısaltılmış halidir. Sim-kartlar için ek güvenlik sistemleri kullandığımızda asıl kod PİN kodu olacaktır ve biz genelde bu aşamada kalırız. PİN kodu 3 kez yanlış girilirse kart sahibi dışında bir kişinin telefonu kullanmak istediği düşünülerek PİN kodu bloke edilir ve PUK kodu talep edilir. Sekiz haneli PUK kodunu da deneme yanılma yoluyla aramak yerine direkt olarak bulmaya çalışın, çünkü sonuçları PİN koduna göre daha ciddi olacaktır. PUK kodu 3 kez yanlış girilirse sim-kart bloke olur, 10 kez yanlış girildiğinde ise sim-kart tamamen iptal olur ve yeni bir kart edinmeniz gerekir. PUK kodu diğer kodlar için bir ek güvenlik veya kurtarıcı olmasının yanında numara taşıma gibi bazı işlemlerde de büyük öneme sahiptir.

Puk Kodu Nasıl Öğrenilir, Edinmek

PİN kodunu yanlış girerek bloke ettiğimizde ya da numara taşıma işlemi yaparken onaylama adımına geldiğimizde PUK kodu nasıl öğrenilir? PUK kodunu öğrenmek istiyorsan en kolay yol sim-kart paketini incelemektir. Bu paket içinde muhtemelen kart bilgileri bulunur ve PUK kodunu buradan öğrenebilirsin. Paketi bulamadıysan şebeke sağlayıcı firmanın müşteri hizmetlerine ulaşmayı denemelisin, eğer müşteri hizmetlerine ulaşırsan talimatları izleyerek PUK kodunu alabilirsin. Son dönemde kullanılan en yaygın yöntem ise gelişen internet hizmetlerinden yararlanmak olur. Yani şebeke sağlayıcı firmanın sitesine girerek farklı yollarla PUK kodunu alabilirsin. Genellikle firmaya göre uygulamanız gereken yöntemler de değişmektedir. PUK kodunu aldıktan sonra gerekli alana girerseniz PİN kodu da sıfırlanır ve yeni bir tane seçebilirsiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

PUK kodunu en hızlı şekilde nasıl öğrenirim?

PUK kodu hattın kapanmaya en yakın olduğu andır aslında eğer 10 kez yanlış deneme yaparsanız hat döndürülmez şekilde kapanır. Eğer aldığınız sim-kart paketi yanınızdaysa oradaki karttan bulabilirsiniz doğru kodu, kart yoksa vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerini arayarak destek isteyin.

PUK kodunu yanlış girmem durumunda ne yapmalıyım?

PUK kodunu yanlış girmek kötüdür ama burada önemli olan kaç kez yanlış girdiğinizdir. PUK kodu için şebeke sağlayıcının verdiği maksimum yanlış deneme sayısı 10 olarak belirlenmiştir. Bu nedenle tahmin etmeyin ve girdiğiniz şifrelerden emin olarak giriş yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün