Yaşam

Kan Lekeleri Nasıl Çıkarılır ?

Şimdi başlıyoruz .

Kan Lekelerini Çıkarmak İçin Altın Öneriler:

1-Bir pamuk üzerine hidrojen peroksit dökerek .Bu kimyasalı leke üzerine bastırınız. Peroksitin ağartıcı olduğunu unutmayınız.Bu nedenle kullanırken ağartma yapıp yapmadığını bir yerde kontrol ettikten sonra kullanmanızı öneririz.Birde temizlik işinde kullandığınız tüm kimyasalların ellerinize zarar vermemesi için mutlaka eldiven kullanınız.

2-Lekeyi çamaşır deterjanı ile ovalayınız.Su olarak soğuk suyu tercih ediniz. 1 saat sonra deterjan ile ovduğunuz giysiyi makineya atınız ve makinenızın özel bir leke çıkarma programı varsa bu programda giysiyi yıkayınız.

3-Giysilerinizden eski kan lekelerini çıkarmak için de yine soğuk suyu tercih ediniz. Giysiyi soğuk su ile yıkadıktan sonra 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı amonyak çözeltisi hazırlayarak bu çözeltide giysiyi bırakın.Bir saat sonra giysiyi soğuk suyla yıkayınız.

4-Kot türü kumaşlardan kan lekelerini çıkarmak için bulaşık deterjanını su ile seyrelterek leke üzerine tatbik ediniz.Daha sonra ovaladığınız kumaşı soğuk su ile yıkayınız.

5- Kot üzerine tuz dökerek ovalayınız. Daha sonra kumaşı çamaşır makinenızda yıkayınız.Makinanızın özel leke çıkarma programı varsa onu denemenizi öneririm.

6-Kot üzerinde hidrojen peroksit uygulayabiliriz.Fakat dikkat etmemiz gereken nokta bu malzeme ağartıcı olduğu için renk değiştirme olayına dikkat ediniz.Zararsız bir yerde deneyerek kullanmanız iyi olur.

7-Yine etkili olacak bir yöntemde buz kullanımıdır.Leke üzerine buz koyarak tamamen erimesini bekleyiniz.Erime gerçekleştikten sonra ise beyaz sirkeyi leke üzerine uygulayarak bir bezle giysiyi ovunuz.

8- Kan lekelerini çıkarmak için bulaşık deterjanı ya da su içinde seyreltilmiş amonyak çözeltisi kullanılabilir. Bu uygulamalardan sonra soğuk suya daldırılmış bir bez ile lekeli bölgeyi silmemiz gerekir.

Bu yazıyı beğendiyseniz yorum yapmayı ve sitemize üye olmayı ihmal etmeyiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün