Nasıl Yapılır?

İos Mesajlarda Kamera Efekti Nasıl Kullanılır?

Mesajları daha eğlenceli hale getirmek isteyen Apple tarafından ios mesajlarda kamera efekti özelliği sunulmuştur. İos mesajlarda kamera efekti özelliği ile böylece sıkıcı mesajların yerini eğlenceli iletiler alacaktır.

Mesajlarda Kamera Özelliği

Mesajlara kamera efekti ekleme özelliği ios 12 ile gelmiştir. İos 11 ile kamerada çektiğiniz fotoğrafı iMessage üzerinden paylaşmak mümkündü. Ancak efekt eklemek mümkün değildi. İşte ios 12 ile bu özellik eklendi. Daha önce çektiğiniz bir fotoğrafa kamera efekti eklemek ya da o an kamera efekti ile fotoğraf çekmek mümkündür. Efektler arasında yazılar, çıkartmalar, emojiler, resimler yer almaktadır.

Nasıl Yapılır?

İos mesajlara eklediği kamera özelliği ile kullanıcılarını mesajları kullanmaya teşvik etmektedir. Böylece diğer mesajlaşma uygulamaları ile arasında olan farkı azaltmaktadır.

  • İlk olarak cihazınızda mesajlara girin ve mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin.
  • iMessage etkin olmalı ve mesaj gönderilebilir olmalıdır. Bunu gönder ikonunun mavi renkli olması ile anlayabilirsiniz.
  • Metin çubuğunun solunda yer alan kamera ikonuna tıklayın.
  • Kameraya benzer bir arayüz açılacaktır.
  • Fotoğraf çekme tuşunun solunda bulunan yıldız simgesine tıklayarak efektlere ulaşabilirsiniz.
  • Eğer cihazınız iPhone X ve daha üzeri ise animoji ve memoji özelliği de kullanabilirsiniz. Efektler arasında bu özelliklerin yer aldığını görebilirsiniz. Ancak iPhone X modelinden daha düşük modeldeki cihazlarda bu özellikler bulunmamaktadır. İphone-Android arası veri transferi yazımız da ilginizi çekerse BU LİNKTE.
  • Açılan filtrelerde genel görünümü farklılaştırma, metin ekleme, şekil ekleme gibi istediğiniz efektleri yapın. Görüntüyü istediğiniz şekilde farklılaştırdıktan sonra fotoğraf ekleyebilir ya da fotoğraf çekebilirsiniz.
  • Fotoğraf çektikten sonra da düzenleme yapmaya devam edebilirsiniz.
  • Mesajınıza son halini verdiğinizi düşünüyorsanız artık gönder tuşuna basarak mesajınızı iletebilirsiniz.
  • Bir kez düzenleyerek kaydettiğiniz mesajı daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. Böylece bir nevi kendi şablonlarınızı oluşturmuş olacaksınız.

Yukarıdaki adımları takip ederek fotoğraflarınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Böylece sıkıcı mesajlar yerine oldukça eğlenceli ve neşeli muhabbetler sizi bekleyecektir. Aileniz, arkadaşlarınız gibi sevdiklerinize tebrik ya da kutlama mesajlarını bu şekillerde gönderebilirsiniz.

İos kamera efektlerini mesajlarda kullanmak sayesinde mesajlarınız daha eğlenceli hale gelecektir. Mesajları da bir sosyal medya gibi kullanabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu