Nasıl Yapılır?

İnstagram Hikayelerine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram müzik ekleme özelliği ile müzik paylaşabileceğiniz gibi gönderilerinizin arka fonunda müzik çalmasını da sağlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

İnstagramın popülerliği arttıkça eklediği yeni özellikler de artmaktadır. Böylece kullanıcılarına yeni deneyimler sunmaktadır. Bu özelliklerden son eklenenlerden biri de hikayelere müzik eklemektir. Hikayeler belirli süre ile kalan paylaşımlardır. Anlık olarak bildirim yapılmak istenen şeyler, videolar genellikle hikayelerde paylaşılır. İşte bu hikayelerinizi renklendirmek, hareketlendirmek için arka plana müzik ekleyebilirsiniz.

İnstagram müzik ekleme özelliğini hem sadece müzik paylaşmak için hem de fotoğraf ya da videolarınızın arka planına müzik eklemek için kullanabilirsiniz. İlk müziğinizi eklemek için şu adımları takip etmelisiniz:

  1. Öncelikle İnstagram hikayenizi açın ve hikaye kısmına tıklayın.
  2. Sonra paylaşmak istediğiniz gönderiyi galeriden seçebilirsiniz. Fotoğraf ya da videonun arkasına müzik eklemek mümkündür. İsterseniz de fotoğraf veya videoyu o an çekebilirsiniz.
  3. Hangi paylaşımı yapacağınıza karar verdiyseniz şimdi araç çubuğunda yer alan çıkartma işaretine tıklayın.
  4. Çıkartmaların en başında müzik simgesi bulunmaktadır. Bu simgeye tıklayın.
  5. Böylece müzik ekranı açılacaktır. Burada size popüler müzikler önerilecektir. Bunlardan birini seçebileceğiniz gibi arşivden istediğinizi de ekleyebilirsiniz. Bunun için “göz at” sekmesine tıklamalısınız. Açılan kategoriler arasından parçayı seçin ve “oynat” düğmesi ile teyit edin. “müziklerde ara” seçeneği ile isim yazarak arama yapmanız da mümkündür.
  6. Müzik seçme işlemi başarı ile gerçekleştiyse artık arka planda çalacaktır. Sözleri de hikaye ekranında yazacaktır.
  7. Oynatma çubuğunun üzerinde bulunan ekranı kullanarak şarkı sözlerinin görünümü değiştirmek mümkündür. Şarkı sözleri yerine albüm kapağını seçebilirsiniz.
  8. Eğer hikayede şarkının bir kısmını çalmak için altta bulunan imleci kaydırın ve istediğiniz yerden başlamasını sağlayın. Siz kaydırma yaptıkça şarkı sözleri de değişecektir. Böylece istediğiniz yeri kolaylıkla seçebilirsiniz.
  9. Ekranın üzerinde bulunan 3 noktayı kullanarak bazı ayarlamalar yapmanız mümkündür. Şarkı sözlerini şikayet et, müzik seç ve renk paleti seçeneklerini göreceksiniz. Buradan şarkı sözlerinin rengini değiştirebilirsiniz.
  10. Bu tür ayarlamalar yaptıktan sonra “bitti” demeniz halinde paylaşımınız yapılacaktır. Eğer tüm ayarlamalar bitmediyse bitti dememelisiniz.

Tüm bu aşamaları takip ettikten sonra paylaşımlarınızı güvenle yapabilirsiniz. Zaten ilk paylaşımı yaptıktan sonra sonrakiler de gelecektir. İnstagramdan resim ve video indirmek istiyorsanız BU LİNKİ de ziyaret ederek, amacınıza ulaşmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün