Yaşam

Hamachi Nasıl Kullanılır ?

Hamachi Nedir ? Merak Ediyorsanız Malakemizi Okuyabilirsiniz...

Bazı oyunlar tek başımıza oynamak için tasarlanan hikayesi oldukça güzel oyunlardır, bazıları da PUBG gibi oyunlar örneğin online bir ağ ile oynanır ve oyuna ağa bağlanan herkes girebilir. Ama bunların dışında klasik Counter Strike ya da Age of Empires serisi gibi LAN bağlantısı ile oynanan oyunlar vardır. Bu oyunlarda aynı ağa bağlı olmak gerekir ve böylece oyunu oynarsınız ama bahsedilen ağ tüm dünyaya değil sadece kısa mesafedekilere açıktır. Bu durumda eğer bu oyunları birbirinden uzak noktalardaki kişiler oynamak istiyorsa Hamachi yardımıyla sanal bir ağ oluşturulabilir. Böylece 5 kişiye kadar arkadaşlarınız ve siz ağa bağlanarak LAN bağlantısı kurabilir ve oyunu oynayabilirsiniz. Hamachi nasıl kullanılır bu yazıda size anlatmaya çalışacağız.

Hamachi Nasıl Kullanılır ? Kurulum

Size sanal bir LAN bağlantısı sağlayacak tek program Hamachi değildir ancak en yaygın, güvenilir ve kaliteli program Hamachi’dir. İnternetteki birçok farklı siteden Hamachi’nin güncel versiyonları bulunabilir siz yine de arkadaşlarınız ile sorun yaşamamak adına aynı sürümü edinmeye dikkat ediniz. Hamachi size bir sanal ağ kurar ve siz bu kurulan sanal ağ ile sanki aynı internet bağlantısına bağlı gibi 5 kişiye kadar bağlantı kurabilirsiniz. Böylece birbirine göre çok uzakta olan kişiler sanal ağ ile sanki aynı ağa bağlıymış gibi oyun kurabilirler. Hamachi nasıl kullanılır ve kurulur? İnternetten indirdiğiniz uygulama dosyasına çift tıklayarak açma talimatı verin ve sonrasında size sorular sorulara yanıt vererek kurulumu başlatın zaten küçük bir dosya olduğu için hızlı bir şekilde kurulum tamamlanır.

Hamachi Nasıl Kullanılır, Sanal Ağ Oluşturma

Hamachi programını indirdiniz ve kurdunuz, artık bu uygulamayı kullanma ve arkadaşlarınız ile oyun oynamaya başlama zamanı geldi demektir. Hamachi nasıl kullanılır ve bu şekilde sanal ağ nasıl oluşturulur? Aslında bu aşama da oldukça basittir ve hızlı şekilde yapılabilir. Kurulum tamamlanınca programı açın, isterseniz siz bir ağ oluşturabilir ya da kurulan başka ağlara katılabilirsiniz. Bir ağ kurmak için yeni ağ seçeneğine tıklayın ve ağa bir isim verin, eğer herkesin girmesini istemiyorsanız şifre de koyabilirsiniz. Başka bir ağa bağlanmak için de mevcut ağ bölümüne gelerek diğer ağları tarayın, girmek istediğiniz ağın ismine tıklayın ve varsa şifreyi girerek ağa katılın. Bu yol ile normalde tek başınıza sıkıldığınız oyunlara arkadaşlarınız ile girin.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Hamachi bizim için nasıl bir hizmet sağlar?

Oyun oynarken iki farklı tür bağlantı olur bunlardan biri tüm internete yayılan online bağlantı diğeri ise kısa mesafeli olan LAN bağlantısıdır. Aynı internet ağı üzerinden LAN bağlantısı kurulur ve bazı oyunlar sadece LAN moduyla bağlantı kurulmasını sağlar. Hamachi yardımıyla sanal ağlar oluşturulur ve siz de bu ağa bağlanarak LAN oyunları oynayabilirsiniz.

Hamachi’yi nasıl indirebilirim?

İnternette bilgisayar programları ve oyunları indirmeniz için birçok farklı mağaza ve site vardır. Hamachiyi satın alabilirsiniz ya da bu sitelerden birinden indirerek kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir husus ise sürüm farkından kaynaklanabilecek sorunlardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün