HAKKINDA

Bu bloğu insanlara faydalı olabilmek adına açtım. Gerek hayat deneyimlerim gerekse araştırmalarım neticesinde ortaya çıkan içeriklerimi bloğum vasıtasıyla insanlarla paylaşma kararı aldım.

1976 yılında nisan ayında doğmuşum. Çocukluğum Ankara Demetevler semtinde geçti. Toprakla haşır neşir olmuş , digital çağın etkisinde olmayan, akşama kadar sokaklardan eve girmeyen bin bir türlü sokak oyunları ile geçirilmiş bir çocukluk dönemi… 80 li yıllardı. Şimdiki gibi her yer beton yığını değil alabildiğince tarlalar vardı. Oturduğum 13 katlılardan nadir vardı. Abimlerin futbol sahası için boş tarlalara kale direkleri dikme çalışmaları vardı. Tarladan çiğdem toplardık.

1994 yılıydı üniversiteye girişim. O zamanki adıyla Zonguldak Karaelmas Üniversitesi . Maden Mühendisi olacaktık vay be. Matematik en büyük engeldi bana. Ankara M.R. Uzel Kimya Teknik Lisesinden mezundum. Matematiğim zayıftı. Azim ve kararlılıkla 4 dönem matematiğin üstesinden geldim. İlk yıl ne çekmiştim oysa. ilk vize notum 30. En düşük notlardan.

1999 Yılı okulu bitirmiş ve mühendis çıkmıştım. Maden Mühendisi ne iş yapar ki? Çok yükse paralar kazanır mı ?. Ankarada bir mermer fabrikasında 2 yıl çalıştım. O zaman ki askeri ücretin biraz üstü 800 milyon lira.(6 sıfırlı paralardan tabiki de). Sonra değişik firmalarda kısa süreli Çalışmalar.

2002-2006 Yılları arasında yeraltında maden mühendisliği yapma fikri doğdu hem erken emekli olacaktım. Ermenek Kömür Ocakları. Çok güç koşullarda  4 senelik emek verdim. Birazda yeraltı deneyimi kazandım. Devam etmeliydim yeraltına  bir sınavın ardından Eczacıbaşı Balya çinko –kurşun işletmelerinde geçirdiğim 5 sene sonunda yeraltında kömür ve metal konularında birşeyler katmıştım kendime. Ta ki ummadığım anda Eczacıbaşından ayrılana kadar.

Şuan ne yapıyorum?  İş güvenliği uzmanıyım. Eczacıbaşı’ nda C sınıfı olan sertifikamı B ye yükselttim ve  İzmir-İstanbul otoyolun da  1.5 senelik proje bazlı çalıştım.  Maden işlerine ise bir süre ara verdim. Şimdilerde bir başka proje kapsamında Şişecam firmasına bir oksijen tesisi kurmaktayız. Bu projede iş güvenliğine devam etmekteyim.  Size 43 yıllık hayatımı özet geçtim. Sıkmadım inşallah.

Takip edilmek dileğiyle…

Başa dön tuşu
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
PUBG Mobile Bedava UC
Notibell
Play Store Bedava Kodlar
Notibell
Bedava Zula Hesapları

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün